home Móda a styl Jak si správně vybrat trenčkot

Jak si správně vybrat trenčkot

Jaro se kvapem blíží a to je ten správný čas oživit váš stávající šatník o nepostradatelný ženský kousek: trenčkot! Pokud ještě tenhle vzdušný a lehký kabátek nemáte, pak to koukejte rychle napravit. Trenčkot unosíte jak na jaře, tak i na podzim. A to znamená, že si i ve vaší šatní skříni zaslouží své čestné místo! Chcete poradit s jeho výběrem? V tom případě hurá na to!

·        Důležitá je správná délka

Pokud byste při výběru trenčkotu měli něčemu věnovat opravdu dostatek pozornosti, pak je to jeho délka. K dostání je několik typů a záleží jen na vás, pro kterou z nich se rozhodnete. Existují trenčkoty sahající těsně pod zadeček, ale i modely, které sahají až k lýtkům. Ať už si vyberete jakoukoli variantu, určitě se vyplatí si daný kousek zkusit, nežli vybírat naslepo.

·        Pozor na vhodný střih

Dalším důležitým bodem při výběru tohoto parťáka je jeho střih. Tady si dovolíme apelovat především na ženy a dívky, které chtějí zamaskovat nějaké to kilo navíc v oblasti zadečku – pokud i vy patříte k majitelkám prostornějšího pozadí, pak se vyhýbejte rovně střiženým trenčkotům, které zdůrazní křivky vaší postavy. Raději vsaďte na model sahající těsně pod zadeček v áčkovém střihu. Ten vám určitě perfektně padne.

·        Proč si s barvou (ne)lámat hlavu

Určitě nesmíme opomenout ani barvu trenčkotu, což je spíše otázka vašeho vkusu, případně současných trendů. Za klasiku lze i u tohoto módního kousku nelze překvapivě považovat černý trenčkot, ale naopak trenčkot béžový. Kdo tedy chce jistou volbu, nemusí si nad jinou barvou lámat hlavu. Pokud ale milujete barvy, sáhněte s klidným srdcem po nějakém výrazném a klidně i křiklavém modelu. Na jaro je tahle volba více než ideální!

 

 

 

 

Spread the love