home Dárky, Doplňky, Móda a styl, Tipy Jak si vybrat ty pravé náušnice?

Jak si vybrat ty pravé náušnice?

Víte, že jsou náušnice jedním z nejviditelnějších šperků? Je to tím, že jsou nejblíže obličeji, proto je třeba je vybírat obezřetně a s rozvahou. Stejně jako účes, i náušnice dotvářejí celkový dojem z obličeje. V případě špatného výběru pak může dojít k tomu, že zdůrazníte takové obličejové prvky, které byste naopak rády zakryly.

Vycházejte z typu obličeje

Hlavním vodítkem při výběru těch pravých náušnic je tvar obličeje. Ten může být oválný, kulatý, trojúhelníkový nebo hranatý. Každý máme nějaký tvar a ne každému vše sluší, proto je třeba řídit se základními pravidly.

Oválný obličej

Obecně lze říci, že ženy, které disponují oválným obličejem, jsou na tom nejlépe, neboť jim sluší téměř všechny typy náušnic. Avšak i zde existuje pravidlo a tím je – nevybírat si příliš dlouhé náušnice. Ty nejsou vhodné kvůli tomu, že mohou ještě více prodloužit již oválný obličej.

Kulatý obličej

U kulatého obličeje je důležité nekopírovat linie obličeje. Pokud toto pravidlo nebudete akceptovat, váš obličej bude vypadat mnohem více kulatěji, než skutečně je. Vyhněte se proto všem náušnicím ve tvaru kruhu, různým mohutným, drobným i nenápadným náušnicím. Naopak sáhněte po dlouhých, visacích náušnicích nebo po náušnicích ve tvaru trojúhelníku či obdélníku. Tyto zmíněné náušnice jsou vhodné zejména proto, že dokážou obličej opticky prodloužit a nezdůrazňují tak jeho kulatý tvar.

Čtvercový obličej

Čtvercový obličej potřebuje zjemnit ostré linie, které jsou pro něj typické. Lze toho docílit správným výběrem náušnic a vyhýbáním se těm nevhodným. Pokud vlastníte tento tvar obličeje, zapomeňte na visací náušnice, které více zostří a opticky prodlouží obličej. Naopak jsou ideální náušnice kulatých tvarů, tvarů slz nebo i menší náušnice ve tvaru pecky.

Trojúhelníkový obličej

Po oválném obličeji lze tento tvar rovněž označit za ideální, neboť ženy s tímto typem obličeje si mohou dovolit mnoho náušnic. Velice vhodné jsou např. náušnice ve tvaru kruhu, obdélníku či oválu, které dodají obličeji plnější tvary. Pozor však na fádní a nenápadné tvary náušnic, ty by totiž trojúhelníkovému obličeji příliš neprospívaly.

Vybírat lze i podle barvy pokožky

Náušnice dále můžete vybírat i podle svého barevného odstínu pokožky. Ke každé barvě pleti se hodí jiný kov. Studený odstín pokožky skvěle koresponduje se stříbrem, platinou a bílým zlatem. Naopak k teplému odstínu se hodí tradiční žluté zlato, mosaz nebo měď.

Výběr podle materiálu

I materiál hraje důležitou roli. Ne každému se líbí všechny kovy, ba dokonce někteří lidé jsou na určité druhy kovů alergičtí. Mezi nejčastěji využívané kovy patří zlato a stříbro.

Zlato

Zlato patří ke kovům číslo jedna. Jedná se o tradiční kov, který bývá nejčastější volbou kvůli jeho přirozené kráse, zářivosti, kvalitě a tvrdosti. Mezi jeho další přednosti patří odolnost proti běžným vlivům a malá možnost, že by se na něj projevila alergie. V současné době lze vybírat náušnice z bílého zlata nebo z klasického žlutého zlata. Pokud nemáte rádi klasiku, v posledních letech se staly moderní právě náušnice bílé zlato.

Stříbro

Tento kov patří rovněž k oblíbeným, neboť je oproti zlatu a platině výrazně levnější, měkčí a poddajnější. Stříbro se zpravidla potahuje tenkou vrstvou rhodia, která dodává kovu ještě větší odolnost vůči okolním vlivů a brání tak jeho oxidaci a případnému poškrábání.

Záleží jen na vás, který z materiálů si pro náušnice vyberete. Určitě však doporučujeme nekombinovat šperky vyrobené z různých materiálů. Stříbrné šperky nevypadají příliš dobře, pokud se přidají ke zlatým šperkům.

Spread the love
  • 5