home Dárky, Tipy Jak si vybrat Wakeboard na míru?

Jak si vybrat Wakeboard na míru?

Při výběru wakeboardu se předpokládá určitá úroveň znalostí. Nicméně pro ty, kteří chtějí nakoupit dobře a vyhnout se komplikacím při používání máme 5 tipů, na co si dát při výběru pozor. Následující tipy vám pomohou zúžit zdánlivě nekonečné množství různých wakeboardových prken, které jsou nyní na trhu k dispozici.

 

Velikost wakeboardu je klíčová

Zkontrolujte si podle tabulky níže, zda vybíráte wakeboard správné délky. Správná délka boardu je zásadní proto, abyste z wakeboardu dostali to nejlepší. Příliš krátký wakeboard bude nestabilní a začátečníkům se na ní bude hůře učit.

Naopak pokud je wakeboard příliš dlouhý, je náročnější na ovládání a nebude příliš vyhovovat pokročilejším jezdcům. Nicméně ve většině případů jsou pro začátečníky ideální spíše delší wakeboardy, které poskytnou dostatečnou stabilitu na vodě. Delší wake bude také klouzat přes vlny mnohem hladčeji než kratší prkno.

Váha (kg) Délka wakeboardu (cm)
11 – 31 111 -118
18 – 38 118 – 130
29 – 50 124 – 134
31 – 59 130 – 138
45 – 77 134 – 142
68 – 102 138 – 146
77 – 113+ 142 – 146

 

Kompatibilní vázání na wakeboard

Vázání je zásadní, neboť představuje spojení mezi vámi a vaším wakeboardem. Klíčem při výběru vhodného vázání je pohodlí. Najdete si také, v kterém se budou vaše nohy cítit dobře. Samozřejmě, že je také důležité, aby vám botky neplandaly na noze, ovšem je třeba aby vám krev mohla stále dobře cirkulovat.

Začátečníci mohou používat nastavitelné vázání, což umožní nejen jim ale i přátelům či rodině si wakeboard s vázáním půjčit a pobavit se.

Jestliže jste jezdec, který chce pokročit ve freestylu na wakebordingu, je důležité abyste získali podporu z dobře sedících botek ve vázání.

Konstrukce a použité materiály

Tradičně se wakeboardy vyrábějí z laminátu, který je obalen kolem pěnového nebo dřevěného jádra. Boardy vyrobené z pěny jsou levnější, lehčí a často i více vydrží než waky vyrobené ze dřeva. Hliníková slitina a grafit pak pomáhají snížit tloušťku wakeboardu a přidají i potřebnou tuhost pro výskoky.

Rocker na wakeboardu

Rocker definuje profil prkna mezi špičkou a zadní částí. Wakeboardy jsou navrženy odlišně, aby různými tvary odpovídaly různému použití a požadovanému výkonu.

3 – stupňový rocker má plochou střední část a pak se na špičce i konci láme nahoru. Jak se vám na něm bude jezdit? Nekonvenční tvar wakeboardu vytváří další tření, takže obětujete část rychlosti. Na druhou stravu vám však umožní explozivní popy. Tento tvar prkna je ideální pro zkušenější jezdce, kteří chtějí prkno, s kterým mohou zkoušet různé triky.

Kontinuální rocker – je tvořen jednoduchou nepřerušovanou křivkou od špičky až k zadní části. Jak se Vám na něm bude jezdit? Velmi jednoduše, wakeboard je při jízdě je velmi předvídatelný a konzistentní. Je ideální pro začátečníky, kteří chtějí postupovat od jednodušší jízdy a mají rádi rychlou jízdu.

Hybridní wakeboard – má v sobě prvky některých rockerů a svými vlastnostmi vyplňuje mezeru mezi dvěma hlavními směry. Je vhodný pro jezdce s různou úrovní. Od prken také nečekejte nějaké výraznější výkonnostní vlastnosti.

A co s ploutvemi

Ploutve na wakeboardu vám poskytnou stabilitu, umožní vám lépe prkno ovládat při jízdě na obou stranách vln a mít větší kontrolu nad svými triky. Hloubka, šířka a délka ploutví se liší. Začátečníci budou používat větší ploutve, což je rozdíl oproti ploutvím na boardech pro pokročilé.

Dobrou volbou jsou wakeboardy s odnímatelnými ploutvemi, protože tak získáte větší prostor pro zlepšení vašich zkušenosti.

Mezi jedny z nekvalitnějších patří wakeboardy Brunotti v jejichž produktové řadě si vyberou začátečníci i závodní jezdci. Jejich nabídku najdete např na www.mysticstore.cz nebo na Showroomu Mystic v Brně.

Spread the love
  • 5