home Tipy, Zdraví, Zdraví Sjednejte si cestovní pojištění pohodlně online, třeba i v den odletu

Sjednejte si cestovní pojištění pohodlně online, třeba i v den odletu

Lidé do zahraničí cestují z různých důvodů. Může se jednat o dovolenou, krátkodobý zájezd, nebo také o pracovní či studijní cestu. Ať už je váš případ jakýkoliv, nikdy si před plánovanou cestou do ciziny nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Taková cesta však může přijít velmi náhle a pro takové případy je vhodné využít online formu sjednání, kterou je možné zařídit za pouhé dvě minuty i v den odjezdu. Na co si musíte vždy dát pozor?

Cestovní pojištění je nutnost!

Se zdravotní průkazkou pojištěnce vás sice musí v rámci Evropské unie ošetřit ve všech členských státech, ale už se nepostará o platební výlohy s tím spojené. Zdravotní péče je totiž v každé zemi dost odlišná a ne všechny úkony musejí být hrazeny zdravotní pojišťovnou. Jak moc rizikové to je, když vyrazíte na cesty jen s „modrou“? Podrobně vše rozebírá tento článek. Cestovní pojistka je jiná, kryje léčebné výlohy, převoz z i do nemocnice, pobyt druhé osoby aj.

Aby bylo skutečně platné, dejte si pozor na jeho specifikaci. Mezi podmínky pro cestovní pojištění totiž patří vymezení pojistné události, lokality, předmět pojištění a také jeho vznik a trvání. Určitě je dobré si tyto materiály dopředu prostudovat.

Balíček připojištění

V rámci základního cestovního pojištění jste chráněni pro případ náhlého onemocnění nebo úrazu. Některé aktivity nejsou součástí základního balíčku a je dobré se pro ně připojistit. Jedná se hlavně o sportovní aktivity. Základní variantu pojištění je vhodné o připojištění rozšířit. Vhodné jsou připojištění odpovědnosti, storna poplatku nebo zavazadel. Můžete si sjednat cestovní pojištění do zahraničí online a získat tak výhodnější nabídky.

Cena pojištění vás nezruinuje

Cena pojistky se odvíjí od délky pobytu v zahraničí, cílové destinace a aktivit, které se tam chystáte plánovaně provozovat. Podle toho zvolíte výši pojistných limitů pro případ, že by došlo k pojistné události. Zvýhodněné ceny se týkají nejen sjednání online, ale i skupinového pojištění pro rodiny nebo větší počet lidí či pravidelných cest do ciziny. Můžete si sjednat dokonce tzv. celoroční cestovní zdravotní pojištění, které vám zajistí ochranu po celou dobu pobytu v cizině, pokud cestujete častěji.

Spread the love
  • 5