home Dieta, Zdraví Smoothie na osvěžení i pro zdraví

Smoothie na osvěžení i pro zdraví

smoothie titulkaBlíží se léto a vy si lámete hlavu s tím, kterou super potravinou obohatit váš jídelníček? Každou chvíli slyšíte o jiné, zaručeně nejzdravější a nejlepší? Jakou si vybrat? Ananas vám nechutná, avokádo je příliš zelené? Nenechte se odradit a namixujte si vždy přesně to, co chutná právě vám. Že nemáte speciální smoothie makery? Nevadí! Úplně postačí obyčejný mixér, pokud nemáte klasický, klidně použijte tyčový.

Smoothie vám může posloužit jako zdravá svačina nebo i oběd či večeře. Takový koktejl vás totiž může zasytit na dlouhé hodiny. Záleží na tom, co do něj dáte. Pokud chcete jen zahnat žízeň, pak si namixujte pouze ovoce třeba s ledovou tříští. Přidejte některou z bylinek typu máty či meduňky. Chcete si namixovat energetickou bombu, která vás zasytí? Pak do mixovací nádoby dejte banán, borůvky, jahody, mléko či jogurt. Posypat můžete oblíbenými semínky. V horkých letních dnech můžete při příznivých cenách melounů mixovat meloun, s tříští či jen tak s ledem získáte osvěžující nápoj, se kterým rozhodně příjemně překvapíte i návštěvu.

smoothie tělo článkuMáte-li v plánu koktejly zařadit do vašeho denního jídelníčku, pak byste neměli zapomínat na zeleninu. Rajčata, okurka (ostatně i meloun, který je skutečně také zelenina), avokádo, mrkev a vlastně všechna, která vám chutná. Fantazii se meze nekladou, hlavní je, aby vám výsledek chutnal a abyste si koktejly chystali s potěšením a s radostí je pak i pili.

Máte děti a nedaří se vám do nic dostat dostatek vitamínů? I pro ně může být výroba takovýchto nápojů ideálním řešením a při jejich společné výrobě zažijete ještě spoustu legrace.

Tip: pokud se s kamarády domluvíte, že budete zkoušet různé nové recepty, možná by právě takový smoothie maker mohl být dobrým tipem na dárek, ať už pro vás nebo pro některého z vašich koktejlových parťáků 🙂

Spread the love
  • 5