home Dieta, Zdraví, Zdraví Snídaně je základ dne. Jak by měla vypadat?

Snídaně je základ dne. Jak by měla vypadat?

Zdravé stravování je specifické především svou pravidelností a vyváženými, zdravými potravinami. Jestli se v současné době také pouštíte do zdravého stravování, nezapomeňte především snídat, protože snídaně je základ každého dne. Jelikož žijeme v hektické době, na snídani se bohužel zapomíná, což je velká škoda a rozhodně by se to nemělo dít. Pokud se rozhodnete žít zdravěji a stravovat se kvalitněji, na snídaně nezapomínejte, protože jen od těch se odvíjí to, jaký bude váš den.

Otázkou však je, jak by měla taková zdravá snídaně vypadat. Alternativ je skutečně hodně, mnozí lidé se domnívají, že zdravá snídaně je jenom jedna, ale je to samozřejmě lež. Existuje mnoho možností zdravé snídaně, proto si zmiňme ty nejchutnější.

Smoothie a detoxikační nápoje, když nestíháte

Pokud spěcháte do práce nebo pokud jste zaspali a nestíháte si udělat kvalitní snídani, místo kávy a croissantu, jež si koupíte v nejbližší pekárně, kterou máte po cestě, volte skvělé smoothie, jež vám zabere sotva pár minut. Do smoothie makeru naházíte zeleninu či ovoce, na jakou máte chuť, a následně to jen rozmixujete.

Skvělou alternativou smoothie jsou detoxikační nápoje, které zakoupíte společně s dalšími bioprodukty a snídaněmi v internetovém obchodě Vitagrass.

Ovesné kaše pro skvělý start do nového dne

Jestli však máte dostatek času a chcete si udělat skutečně kvalitní snídani, doporučujeme volit klasické ovesné kaše. Ta je skutečně tak zdravá, jak se o ní říká. Je plná vlákniny a vitaminů, dokonce pomáhá zlepšovat kontrolu nad hladinou cukru v krvi. Ovesné kaše dokážou snížit cholesterol i LDL cholesterol, což ocení zejména ti, kteří se s tímto problémem potýkají.

Oblíbené jsou však i pohankové kaše nebo slané kaše přezdívané jako živé či raw kaše, které najdete ve zmiňovaném e-shopu v mnoha příchutích.

 

Spread the love
  • 5