home Děti, Zdraví Jak správně oblékat děti v mrazivých dnech?

Jak správně oblékat děti v mrazivých dnech?

Mráz se stále nevzdává a některý dny nám skutečně ukazuje svou velkou sílu. Pokud máte malé děti, určitě řešíte, zda s nimi vůbec budete vyrážet ven nebo je raději necháte doma v teple. V dnešním článku si povíme, jak by mělo vypadat dětské oblečení pro opravdu chladné zimní dny. Popíšeme si jednotlivé vrstvy a dodáme pár dalších tipů.

Základem je vrstvení

Stejně jako pro nás, dospělé, i pro děti je velmi zásadní dobré vrstvení. Rozhodně se tedy vystříhejte nejčastější chyby, kterou je jedna velmi teplá vrstva oblečení na jednu tenkou. Dítě pak snadno prochladne. Správně byste měli začít spodním prádlem, ideálně z funkčního materiálu, ale u malých dětí velmi dobře poslouží třeba bavlněné body s dlouhým rukávem, na něj klidně dejte ještě jedno tričko (to je vhodné zejména u dětí, které se ještě méně pohybují a sedí třeba delší dobu v kočárku), dále pokračujte svetříkem či mikinou. Až na tuto vrstvu pokračujte zimní bundou či kombinézou. Spodní část těla by měla mít také minimálně dvě vrstvy. Tedy na punčocháče či podvlékací kalhoty (termoprádlo) oblékněte oteplené kalhoty nebo kombinézu. Ponožky by měly být prodyšné a teplé, ideálně podkolenky.

Nezapomínejte na krk a hlavu

U malých dětí je hlava ještě o dost větší v poměru se zbytkem těla, i proto je velmi zásadní, aby byla zakryta teplou čepicí. Pokud dítko prochladne od hlavičky, může velmi rychle prochladnout celé. Čepici volte s ohledem na věk dítka, u velmi malých dětí je třeba vybírat čepice, které lze uvázat, aby si je nemohly samy sundavat nebo se jim čepička při hraní venku sama nesvezla. Na krk patří šála či nákrčník, nejlépe doplněný o další ochranu, kterou zajistí rolák. Rukavice vybírejte rovněž dle věku, pro mladší děti jsou vhodné takové, které mají vysoký náplet a lze je tak bezpečně přetáhnout přes rukávy. Pak už postačí nanést dostatek ochranného krému a občas dětem zkontrolovat nohy a ruce, zda jsou teplé, a zimní radovánky mohou vesele pokračovat.

Spread the love
  • 5