home Těhotenství a mateřství, Zdraví Jsem těhotná a nachlazená. Jak si mohu ulevit?

Jsem těhotná a nachlazená. Jak si mohu ulevit?

Zimní měsíce jsou častým důvodem nejrůznějším nachlazením a nemocem, které se nevyhýbají ani těhotným ženám. Ačkoli běžné nachlazení nepředstavuje kdovíjakou hrozbu, určitě se shodneme na tom, že dokáže pořádně znepříjemnit život. Především pak tehdy, kdy jste těhotná a víte, že některé léky nebo léčebné postupy jsou pro těhulky naprosto vyloučené. Takže co teď?!

Těhulky to mají horší

Nemáme teď na mysli prožívání nachlazení, které dokáže úplně stejně potrápit těhotnou i netěhotnou ženu. Máme tím na mysli skutečnost, že možná i vy máte na nachlazení, virózy a jiné zdravotní neduhy svoje ověřené postupy či léky, které ale momentálně vzhledem k vašemu stavu nepřipadají v úvahu. Nemusíte se ale bát, ulevit si můžete, i když zrovna čekáte miminko!

Co pomáhá na…

…kašel?

I těhotné ženy dokáže potrápit kašel, který je o to nepříjemnější, že s každým zakašláním způsobuje i otřesy miminku. A tomu se to rozhodně líbit nebude, takže může maminku i pořádně pokopat. Na kašel zabírá kloktání slané vody. Účinným pomocníkem je i obyčejný horký čaj s pořádnou dávkou medu, který napomáhá snadnějšímu vykašlávání. Vsadit můžete i na přírodní jitrocelový sirup.

…rýmu?

Máte ucpaný nos? Nedivíme se, jestli jste podrážděná. Rýma je totiž pořádný prevít. Opět se můžete obrátit na pomoc slané vody – konkrétně máme na mysli mořskou vodu, kterou si můžete několikrát denně proplachovat nos a tím zvlhčovat nosní sliznici, která pak nebude tak podrážděná.

…bolení v krku?

Mezi nepříjemné zdravotní neduhy rozhodně patří i bolest v krku, na kterou pomůže cucání bylinkových pastilek. Dobrý je například islandský lišejník. Vhodné je i kloktání heřmánku, se kterým nikdy nemůžete nic zkazit. Někomu na bolest v krku pomáhají i obklady.

Ať už vás v těhotenství potrápí kašel, rýma nebo bolest v krku, vždy platí, že pokud se váš zdravotní stav do 3 dnů nezlepší, měli byste navštívit lékaře.

 

Spread the love