home Tipy, Zdraví, Zdraví Tekuté zlato, aneb pivo dělá zázraky nejen s naším zdravím!

Tekuté zlato, aneb pivo dělá zázraky nejen s naším zdravím!

Umíte si představit horký letní den strávený na zahrádce vaší oblíbené hospůdky bez vychlazeného piva? Pravda – opravdu jen hodně stěží! Pivo k nám neodmyslitelně patří a ne nadarmo se mu přezdívá tekuté české zlato. Češi jsou v jeho konzumaci skutečnými přeborníky a co víc – jsme na statistická čísla právem hrdí. Kromě toho, že pivo dokáže v horkém dni příjemně osvěžit nebo nám ulevit od těžkostí v žaludku po vydatném nedělním obědě, jej můžeme pasovat do role užitečného pomocníka v domácnosti i péči o naše tělo. Chcete vědět více?

Na co všechno lze využít pivo?

Sladké sny

Věděli jste, že sklenička dobrého piva před spaním dokáže přivodit sladké sny? Možná se tomu divíte – vždyť přeci alkohol a klidný spánek nejde dohromady! Opak je ale v tomto případě pravdou. Pivo totiž neobsahuje takové množství alkoholu, aby vás přimělo celou noc probdít, ba naopak obsahuje cenné látky, jež vám usnadní usínání a celkově posílí váš spánek. A kdo by odolal povinné skleničce zlatého moku před spaním, viďte?

Dejte sbohem kamenům

Ledvinové kameny představují onemocnění, které trápí muže i ženy bez ohledu na věk. Je to nemoc velice nepříjemná a tíživá. Není se tak čemu divit, že často hledáme způsoby, jak jí předejít. Pokud i vás zajímá, jestli lze zabránit vzniku ledvinových kamenů, určitě vás potěšíme: ano dá a opět s pomocí piva! Samozřejmě nic se nemá přehánět.

Lesklé a zdravé vlasy

Vlasy jsou vizitkou žen a je tedy potřeba se o ně starat. Určitě i vám záleží na vzhledu a samozřejmě i stavu vašich vlasů a toužíte po tom, aby byly krásné a lesklé. Jak toho ale docílit? I tady vám pomůže oblíbený český alkoholický nápoj. Zkuste si pomocí piva umýt vlasy. Proč? Pivo obsahuje látky, které vlas vyživí, díky vitamínu B jim dodá přitažlivý lesk a alkohol je zbaví mastnoty.

 

 

Spread the love
  • 5