home Tipy, Zdraví, Zdraví Test samoopalovacích krémů – Které jsou nejlepší?

Test samoopalovacích krémů – Které jsou nejlepší?

Nestihla jste se ještě opálit a stydíte se vyrazit na koupaliště? Máte pobledlou pleť a chcete rychle chytit bronz bez návštěvy solária? Řešením je použití samoopalovacího krému, jenže jaký vybrat? Pokud si nejste jista, který ze samoopalovacích přípravků je nejlepší, máme pro vás jejich srovnání. Navíc jsme přidali několik rad, jak samoopalovací krémy správně používat.

Samoopalovací krém, pěnu, gel, mléko nebo sprej?

Chcete-li co nejlepší a přirozeně působící výsledek, je nutné pečlivě vybrat samoopalovací přípravek. Zpravidla se nedoporučuje použití samoopalovacích mlék, protože se snadno na pokožce objeví nevzhledné tmavé fleky. Přesto lze najít kvalitní samoopalovací mléka jako je třeba Johnsons Holiday Skin, jehož výhoda tkví v přirozeně působícím tónování. Skvělé samoopalovací mléko je i RYOR Face & Body Care. Velmi pozitivní zkušenosti mají uživatelky také se samoopalovacími pěnami a krémy (zvláště St. Moriz Professional nebo La Roche Posay Autohelios). Použití samoopalovacích sprejů může být zrádné. Záleží zvláště na kvalitě rozprašovače a jeho dostatečné vzdálenosti od pokožky při aplikaci. Při správné aplikaci se nanese rovnoměrně. Ze sprejů lze doporučit např. sprej Photoderm Autobronzant od Biodermy. Kromě samoopalovacích mlék, pěn, sprejů a krémů se můžete rovněž setkat se samoopalovacími gely. Dobrých výsledků dosáhnete kupříkladu s gelem Nivea Sun Touch.

Rady pro správnou aplikace samoopalovacích krémů

Sebelepší samoopalovací přípravek vás může při nevhodné aplikaci nemile překvapit. Častým problémem bývá zanechání fleků na pokožce. Tomuto nežádoucímu jevu se vyhnete, když před nanesením samoopalovacího krému použijete tělový peeling. Při aplikaci také vždy dbejte na doporučení výrobce. Krém vždy důkladně rovnoměrně rozetřete. Pro zafixování barvy vám skvěle poslouží dětský pudr, kterým pokožku poprášíte. Alespoň 6 hodin po aplikaci samoopalovacího přípravku se nesprchujte a nekoupejte. V případě, že se na kůži vyskytnou skvrny a fleky od krému, odstraníte je snadno pomocí půlky citronu. Nepřirozeně tmavého či naoranžovělého výsledku se vyvarujete správnou volbou odstínu přípravku. Vybírejte odstín blízký vaší přirozené barvě pleti.

 

Spread the love