home Děti, Tipy Tvořivá dílna: Bramborová razítka

Tvořivá dílna: Bramborová razítka

Také si pamatujete časy, kdy jste jako malé děti s pomocí bramborových razítek a obyčejných vodových barev vytvářely hotová umělecká díla? Proč tuto radost nedopřát i svým dětem, když v tomto případě platí: za málo peněz hodně muziky!? Výroba razítek z brambor nestojí skoro nic a zabere vám jen pár minut. Radosti a zábavy si ale společně s dětmi užijete maximum!

bramborova-razitka-teloVyrobte si razítka z brambor – nic to nestojí!

Samozřejmě – v papírnictvích nebo hračkárnách jsou k dostání daleko pestřejší razítka inspirovaná kreslenými hrdiny. Proč ale utrácet zbytečné peníze, když si stejně zajímavou zábavu můžete vytvořit sami doma a to doslova za hubičku! K výrobě bramborových razítek budete potřebovat:

  • brambory
  • vykrajovátka na cukroví
  • nůž

Jak si bramborová razítka vyrobit?

Postup je vskutku velice snadný a příjemným zjištěním je i skutečnost, že vám tento úkol zabere jen pár minut. Brambory rozkrojte na půl a do žluté části zamáčkněte libovolné vykrajovátko na cukroví: může to být kolečko, čtvereček, srdíčko, ale i sněhulák, stromeček nebo houbička. Zkrátka co máte doma a co se vašim dětem bude líbit. Následně s pomocí nože odřízněte nepotřebnou část brambory – tedy část okolo vykrajovátka. Poté stačí vykrajovátko z brambory sejmout a máte hotovo.

Barvičky na tiskání

Až budete mít razítka hotová, určitě vás napadne otázka, jaké barvičky jsou vhodné pro jejich použití. Klasikou jsou staré dobré vodovky, ale použít můžete i temperové barvy, díky kterým bude výsledný otisk barevně výraznější.

Užijte si spoustu zábavy!

Spread the love