home Těhotenství a mateřství, Zdraví, Zdraví Uvažujete nad porodem doma?

Uvažujete nad porodem doma?

Porod doma je stále častěji skloňovaným pojmem a termínem, o který se začíná zajímat stále více těhotných žen. Ty láká především vidina možnosti porodit v prostředí, které je jim důvěrně známé a příjemné, na místo sterilní nemocnice, kde jsou porody naprosto rutinní záležitostí. Pokud i vás zajímá, co všechno obnáší porod doma, určitě si nenechte ujít následující řádky, které jsou plné užitečných informací.

Proč je porod doma tak žádaný?

Důvodů, pro které se může rodička rozhodnout pro porod doma, může být samozřejmě celá řada. Určitě nemáme v plánu zmiňovat zde všechny do jednoho, naopak ale vyzdvihneme ty nejčastější. Ženy volí porod doma například z toho důvodu, že rodí podruhé a první porod v nemocnici neproběhl tak, jak by si představovaly. Dalším důvodem může být vnitřní pocit, že právě tohle je pro maminku u miminko to nejlepší možné řešení – a každá máma chce své miminko přivést na svět v dobré náladě a příjemném rozpoložení.

Kdo může rodit doma?

I když je porod doma velice lákavý, především pak proto, že miminko přivedete na svět na místě, které je pro vás příjemné a plné lásky, není bohužel vhodný úplně pro všechny rodičky. Že si maminka přeje rodit doma, ještě neznamená, že tak skutečně rodit může. Porod doma není vhodný pro těhulky, které měly komplikované nebo rizikové těhotenství, stejně tak by doma neměly rodit ženy, které nemají možnost zajistit si pro tento krásný okamžik odborný dohled.

Co je potřeba pro porod doma?

Teď se dostáváme k tomu, co vás možná zajímá ze všeho nejvíce: co potřebujete k tomu, abyste mohli porodit doma? V první řadě je to určitě souhlas partnera, protože pokud by s touto variantou souhlasil jen jeden z rodičů, nebylo by to rozumné. Dále je potřeba mít po ruce porodní asistentku, zajistit si transport pro případ, kdy by nastaly komplikace. Určitě je na místě nachystat misku na placentu, savé porodní vložky, čisté látkové pleny a igelit, aby nedošlo ke znečištění daného prostředí.

 

 

Spread the love