home Dárky, Tipy Užijte si víkend plný pohybu

Užijte si víkend plný pohybu

Najít si během všedních dnů plných stresu čas na to si zacvičit, je někdy tvrdý oříšek. Přesto ze všech stran posloucháme, že nám pravidelná sportovní aktivita může výrazně zlepšit život. Jenže jak začít?

Je pro vás fitko strašákem nebo nepřítelem?

Jednou z cest ke cvičení jsou samozřejmě návštěvy fitness centra. Stává se vám ale, že po celodenním shonu už na nějakou fyzickou aktivitu nemáte ani pomyšlení? Nebo ve vás stále ještě převládá strach z toho, že na vás budou muži posměšně koukat a místo pořádného cvičení prožijete onu hodinu ve fitku neustálým ohlížením se přes rameno?

Ať už vás od vstupu do posilovny nebo účasti na večerních skupinových lekcích zdržuje cokoliv, existuje i jiné řešení – víkendové sportovní pobyty.

O co vlastně jde?

Pod slovním spojením sportovní pobyt si nemusíte představovat nekonečná muka, během kterých strávíte hodiny děláním kliků, zatímco na vás bude instruktor křičet jakési motivační citáty.

Naopak. Zkuste si představit víkend strávený v příjemném prostředí s podobně založenými ženami, které si chtějí odpočinout od všeho, co se na ně za všední dny navalilo, touží po tom zrelaxovat tělo i mysl a odnést si domů tipy na to, jak si udržet štíhlou figuru i po zbytek roku.

Na výběr je spousta programů – od jógy přes pilates a běh až po nejnáročnější bootcampy inspirované vojenským tréninkem. Je čistě na vás, co si vyberete a na co se cítíte.

Co na vás čeká?

Stejně jako existuje široká škála nabízeného cvičení, najde se ještě mnohem širší spektrum programů, které na vás po příjezdu čekají.

Obecně se ale můžete těšit na několik profesionálně vedených lekcí, kde se naučíte základy správného cvičení a dýchání, mechaniku vhodného pohybu a zároveň si otestujete i svou kondici.

Po cvičení na vás pak nejspíš bude čekat nějaký ten doprovodný program, zdravá strava a třeba i večerní posezení se spolucvičitelkami nad kávou či vínkem.

Proč jet?

Existuje celá řada důvodů, proč na podobný pobyt vyrazit, ale jako největší lákadlo může posloužit hlavně odpočinek od každodenních starostí, poznání nových lidí a získání kvalitních základů pro domácí cvičení. Zapomeňte pro jednou na to, co všechno musíte udělat, a věnujte se pouze sama sobě.

Spread the love