home Tipy Vánoční úklid po našem

Vánoční úklid po našem

Dojímají mě rádoby uklidňující hlášky pro vystresované hospodyňky typu: „Předvánoční atmosféru přeci nedělá sterilní čistota!“ nebo „Vždyť děti si z vánoc nebudou pamatovat vyčištěný koberec, ale náladu a koledy u rozsvíceného stromečku!“.

Kdo by u nás v domácnosti se třemi dětmi, invalidním dědečkem, psem, kočkou a kanárem hledal sterilní čistotu? Jaký vyčištěný koberec? Jsem ráda, že někdy ten koberec zpod haldy hraček, sportovního náčiní, lahviček a oblečků vůbec někdy vykoukne a já jsem schopná si představit, kam na něj ten vánoční stromek vměstnat.

Když všichni po dvou nebo po čtyřech chodící, lezoucí nebo jezdící usnou, dá se pak aspoň rámcově poklidit a vysát. Naše rodina vyznává přirozený chaos jako záměr přírody, odolnost jedince, sílu rozumného úsudku a osobní zodpovědnost. Když máš hlad, najez se, když je ti zima, zahřej se, když jsi znaven, odpočiň si, když jsi marod, vezmi si Wobenzym.

 

Lék Wobenzym
Lék Wobenzym

 

Zní to zkratkovitě a proklamačně, ale je to jen zhuštěná, praxí osvědčená zkušenost. V počtu a rozličnosti potřeb a zájmů rodinných příslušníků v mezích lidské slušnosti ctíme i zákon smečky: výhodu má nejsilnější.

Pokud má někdo čas laskat následky svých bolístek různými obkládky a řešit sterilitu wc v odpadní rouře, nechť tak činí.

Při našem zápřahu jdeme s mým mužem po podstatě a po příčinách. Pokud je silná obranyschopnost těla, vypořádá se pak člověk lépe s čímkoli. Od viróz, přes angínu až po hojení zlomenin. A enzymová léčba cílí právě na vlastní sebeobranu. Nastartuje hojení, splaskne otoky a tolik to nebolí. S psychikou ruku v ruce. Předstírání síly je slabost, která se později vymstí. Takže pokud tě už něco skolí, řeš to. Opravdově, přímo. A to jak vymknutý kotník, tak zlomené srdce. Na výron – nohu nahoru a enzymy, na to druhé – pevná náruč a vyplakat se. Ne všechno spraví enzymy.

 

Spread the love
  • 5