home Bydlení, Děti Vybavení dětského pokoje nepodceňujte

Vybavení dětského pokoje nepodceňujte

Vaše dítě už dávno nejezdí v kočárku? Mnoho rodičů na okamžik přechodu do další fáze nahlíží s notnou dávkou nostalgie a zároveň přemítá, jakým způsobem dítěti připravit adekvátní zázemí v následujících letech. Je naprosto jasné, že odrostlé dítě už nebude chtít spát v dětské postýlce vedle manželské postele. Proto se pro něj jako první musí zřídit speciální místnost, která bude sloužit výhradně jemu. Dětský pokoj je pro správný vývoj dítěte skutečně důležitý a měl by obsahovat několik zásadních kusů vybavení, o kterých se dozvíte v další části tohoto článku.

Co by se mělo nacházet v dětském pokoji?

  • hřejivé barvy
  • designově neotřelá dětská postýlka
  • množství her a hraček pro zábavu i správný vývoj dítěte
  • dětský stolek s vyhovující židlí
  • dostatek světla a lampiček

Barvy mají na správný vývoj dítěte skutečně zásadní vliv již od útlého věku. Jsou také jednou z prvních věcí, kterou se jako malí učíme rozeznávat. I dětský pokoj musí být vyplněn množstvím vhodně nakombinovaných barev, které podporují kreativitu a působí i na pozitivní náladu a vnímání dítěte. 

Fantazii se dnes při výběru dětské postele rozhodně meze nekladou. Jestli máte doma chlapečka, určitě by mu největší radost udělala postel ve tvaru závodního auta. Holčička naopak uvítá postýlku s motivem jednorožců nebo princezen. Záleží jen na tom, co má vaše dítě rádo.

Hračky jsou primární potřebou každého dítěte. Zábava je v tomto směru hlavním důvodem, proč byste jich doma měli mít dostatek. Nezapomínejte ovšem i na skutečnost, že hračky a hry by mají za úkol pomáhat rozvoji logického myšlení. Takže se nebojte mezi plyšáky zařadit i hru, která bude vaše dítě nepřímo učit zábavnou formou.

Dětský stolek by rozhodně v pokoji neměl chybět. Na něm totiž bude docházet k vytváření opravdu uměleckých malířských výtvorů, u kterých sice nebudete přesně vědět, o co jde, ale dítě vám to vždycky dokáže vysvětlit naprosto jednoznačně.
Na něj se také později umístí první PC, se kterým se váš potomek naučí určitě rychle pracovat. A tomu bude zapotřebí i kvalitní sedací nábytek. Dnes existují způsoby, jak získat židle k počítači levně. Neváhejte je proto využít. Ostatní výbava vás totiž bude stát určitě značné množství peněz. Takže je dobré alespoň na něčem ušetřit.

Děti vyžadují dostatek lampiček, protože se mnohdy ještě bojí tmy. Takže by jim mělo být umožněno v jakékoli chvilce strachu zmáčknout vypínač a nechat pokoj prostoupit světlem. To se samozřejmě hodí i při večerním sezení u počítače, kdy není zapotřebí velké světlo. A koupě lampičky vás i díky sehnání židle k PC levně rozhodně na mizinu nepřivede. Zkrátka se vyplatí znát všechny možnosti dříve, než se do samotného zařizování pokoje pustíte.

Internet je plný levnějších produktů

Nákup dnes získává zcela nový rozměr díky nástupu internetových obchodů, kde naleznete kvalitní zboží ve velice dobré kvalitě, takže se nebojte tuto možnost využít. Určitě neprohloupíte a nakonec budete nadmíru spokojeni.

Spread the love