home Těhotenství a mateřství, Zdraví, Zdraví Výběr porodnice neberte na lehkou váhu

Výběr porodnice neberte na lehkou váhu

Výběr porodnice je jedním z důležitých úkolů, které musíte během těhotenství zvládnout. Ohlížet byste se měli nejen na vybavení dané porodnice, ale i na přístup jejího personálu. To jsou totiž dva klíčové faktory, které u většiny maminek hrají tu nejdůležitější roli. A věřte, že se můžete setkat s čímkoli. I když je každá žena jiná a má o svém porodu odlišné představy, každá si pro příchod jejího miminka na svět musí vybrat porodnici. A s tím se vám pokusíme v dnešním článku poradit.

Dopřejte si na rozhodování dostatek času

Na výběr porodnice nespěchejte. Začnete klidně s dostatečným předstihem, nikdy totiž nevíte, jestli vám do oka padne hned ta první nebo až pátá či šestá navštívená porodnice. A řešit vše na poslední chvíli, kdy vás tlačí termín porodu, určitě není to nejlepší.

Doporučení není všechno

Zatímco vaše kamarádka mohla být v dané porodnici nad míru spokojená, vám její přístup či vybavení pokojů nebo porodního sálu nemusí vyhovovat. Stejně se to má i s doporučením na internetu, kterých na maminkovských fórech najdete skutečně požehnaně. Samozřejmě si můžete přečíst recenze konkrétní porodnice, ale neohlížejte se pouze na ně. Daleko lepší je do porodnice zajet osobně, prohlédnout si pokoje a zeptat se na všechno, co vás zajímá.

Nebojte se zeptat

Jak jsme již zmínili na začátku dnešního článku, každá budoucí maminka má o svém porodu jiné představy. Zatímco jedna důvěřuje pomoci epiduralu, který jí uleví od bolesti, jiná naopak touží po dotepání pupeční šňůry. Vaše požadavky a představy mohou být různé, důležité ale je, abyste se v dané porodnici dostatečně informovali, co všechno vám mohou nabídnout. Určitě se nebojte ptát, máte na to právo!

Porodnice i několik desítek kilometrů daleko

Mezi ženami se traduje domněnka, že musí rodit v porodnici, kterou mají nejblíže. Trochu tomu nahrávají i doktoři, kteří před rodičkami jako možnosti zmiňují ty nejbližší porodnice. Pravda je ovšem taková, že rodit můžete prakticky kdekoli, kde chcete. Klidně i v porodnici, která je od vašeho bydliště vzdálená 40 km! Pokud si vyberete vzdálenější porodnici, můžete pár dní před termínem bydlet v blízkém penzionu, to přece není žádný problém. Nejdůležitější je, abyste byli spokojené vy i miminka.

 

 

Spread the love