home Móda a styl, Tipy Jak vybrat dokonalý overal

Jak vybrat dokonalý overal

Overal jednoznačně patří k nejpohodlnějším kouskům pro horké letní měsíce. Jeden kousek oblečení kombinující horní i dolní část outfitu je nejen nesmírně praktický, ale zároveň vypadá dobře. A dobrou zprávou je, že při správném výběru dokáže zalichotit jakékoli postavě. Overaly se poslední dobou těší obrovské popularitě a to mezi dívkami a ženami různorodých věkových kategorií. Že ještě ani jeden overal nemáte? Chyba! A společně ji teď napravíme!

Není overal jako overal

Stačí se rozhlédnout po nabídce módních značek a okamžitě vám bude jasné, že vybrat dokonalý overal rozhodně nebude jen tak. K dostání jich je totiž hned několik, liší se nejen délkou či střihem, ale i materiálem nebo motivem. Jsou overaly, které se hodí pro každodenní nošení, pořídit si můžete i overal hodný do společnosti nebo overal k vodě. A jak tedy vybrat ten nejlepší?

Krátký nebo dlouhý?

Overaly můžeme nejjednodušeji rozdělit na krátké a dlouhé. Obecně rozlišujeme celkem tři typy overalů: krátké, tříčtvrteční a dlouhé. Krátké overaly končí v polovině stehen, tříčtvrteční buď těsně pod koleny, nebo v úrovni lýtek a ty dlouhé pak sahají až ke kotníkům. Volba je na vás, ohlížet se můžete nejen na to, co je vám nejpohodlnější, ale i na to, kam budete konkrétní overal nosit.

S rukávem nebo bez?

Zatímco některé overaly nemají žádná ramínka nebo rukávy, jiné je mají. I v tomto případě je to především otázka vašeho vkusu nebo příležitosti. V létě můžeme nejčastěji vidět overaly bez rukávů a ramínek. Oblíbené jsou i overaly, které se zavazují za krkem.

Jaký materiál?

Overaly můžete vybírat i podle materiálu, ze kterého jsou vyrobené. K dostání jsou overaly z bavlny, což je velice příjemný materiál, jehož nošení si zamilujete. Pořídit si můžete i overal ze syntetického materiálu, které jsou k vidění asi nejčastěji. Na trhu se objevují i overaly vyrobené z džínoviny, které mají dlouholetou historii a určitě vypadají dobře.

 

Spread the love
  • 4
  •