home Dárky, Doplňky, Tipy Vydatný spánek je pro zdravý životní styl nezbytný. Jaký materiál povlečení pořídit, aby se vám dobře spalo?

Vydatný spánek je pro zdravý životní styl nezbytný. Jaký materiál povlečení pořídit, aby se vám dobře spalo?

Vydatný spánek je základním pilířem zdravého životního stylu. I když se totiž budete pravidelně hýbat a zdravě jíst, ale nebudete kvalitně spát, vaše zdraví se zbortí jako domeček z karet. Na kvalitu spánku má vliv nejen postel, matrace a lůžkoviny, ale i materiál povlečení. A jak by to bylo jednoduché, kdyby na trhu byl jen jeden. Ale není. Proto vám poradíme, jaký materiál povlečení koupit, abyste pro svůj spánek udělali maximum.

Egyptská bavlna je základ kvalitního spánku

Egyptská bavlna je jeden z nejkvalitnějších materiálů pro výrobu povlečení. Je ručně česaná, a tím i minimálně znečištěná, a vyrábí se z přírodního vlákna, které obsahuje minimálně 90 % celulózy. Bavlněné povlečení z egyptské bavlny je barevně a tvarově stálé, velmi odolné a zároveň hebké a měkké. Je velmi kvalitní, a proto vám vydrží dlouhá léta jako nové.

Egyptskou bavlnu je možné upravovat a získávat tak výjimečné vlastnosti

Egyptská bavlna umožňuje další zpracování a úpravy, které vytváří specifické vlastnosti bavlněného ložního prádla.

  • Saténové povlečení – bavlněné povlečení v úpravě Mako satén je jedním z nejjemnějších materiálů. Saténové povlečení se perfektně přizpůsobí teplotě vašeho těla, a tak v létě chladí a v zimě zahřeje. Je měkké a lesklé, podobné hedvábí. Neklouže a neelektrizuje, jako syntetické saténové povlečení.
  • Jerseyové povlečení – bavlněné povlečení v úpravě Mako Jersey je mimořádně hebké, splývavé, elastické a hlavně nemačkavé, proto se nemusí žehlit. Stačí ho jen vyprat, usušit a opět povléknout.
  • Damaškové povlečení – bavlněné povlečení v úpravě Mako Damašek či Mako Brokát Damašek je vyrobené pro opravdové milovníky luxusu. Je velmi odolné, ale zároveň mimořádně jemné a lesklé.
  • Batistové povlečení – na péřové lůžkoviny je vhodné povlečení v úpravě Mako Batist, protože nepropouští prachové peří.
  • Perkálové povlečení – perfektně saje pot. Bývá vám v noci horko a budíte se celí zpocení? Perkálové povlečení je pro vás to pravé. Perfektně saje vlhkost a velmi rychle se přizpůsobuje teplotě vašeho těla. Proto se v noci nebudete budit horkem a konečně se vydatně vyspíte.

Vaše zdraví jde ruku v ruce s kvalitou vašeho spánku. Investujte do zdravého životního stylu a pořiďte si nové luxusní povlečení od expertů na spánek ze společnosti Stella Ateliers.

Spread the love
  • 5