home Cestování, Tipy, Zdraví Vydejte se s koncem léta bosou stezkou, ať už sami nebo celá rodina

Vydejte se s koncem léta bosou stezkou, ať už sami nebo celá rodina

Než koupíte boty sobě nebo svým dětem, dlouze přemýšlíte, které jsou ty pravé a zdravé, tedy vhodné pro dětskou nohu nebo tu, která musí za den ujít mnoho kilometrů po nejrůznějším terénu? Pak vás možná bude zajímat možnost, projít se na různých zajímavých místech přírodním terénem jen tak na boso. Určitě občas potkáte i ve velkých městech nadšence z řad „bosařů“, o tom, zda je právě toto zdraví prospěšné se už vedlo mnoho debat. Pravdou je, že město je plné nástrah a je třeba dávat velký pozor, kam šlapete a velmi tvrdé povrchy prý také tělu nesvědčí, ale proti gustu, však to znáte.

bosá turistika tělo článkuUrčitě stojí za to zkusit podniknout takový výlet na boso, možností je čím dál více, přibývá totiž nadšenců, kteří rádi využijí každé chvíle, kdy mohou zahodit boty a být volní. Existuje už dokonce sdružení, které se věnuje právě programům pro bosaře a jehož součástí je dokonce i bosá seznamka. Pokud je tohle pro vás už příliš silná káva a chcete to prostě jen zkusit, tak se nechte zlákat.

V České republice už existuje více než dvacet takových stezek, někde se jedná o pouhé chodníky a jinde jsou to stezky dlouhé i několik kilometrů. A o co, že se vlastně jedná? Proč chodit někde na boso? Bosé stezky nebo chodníky jsou upravené tak, aby jejich povrch byl z nejrůznějších přírodních materiálů, mohou to být kamínky, dřívka, šišky, kůra a mnoho dalšího. Takové povrchy totiž chodila nohou stimulují a mohou přinášet velmi příjemné pocity. Bosá turistika vám tak může skutečně zvednout náladu a být tak z mnoha hledisek vašemu zdraví prospěšná.

A mimo jiné, zde můžete potkat mnoho zajímavých lidí, někteří vás mohou překvapit svým odhodláním a jiní vám třeba jen doporučí, které další místo stojí za to projít na boso. Zahoďte ostych a boty a vydejte se vstříc posledním prázdninovým dobrodružstvím.

 

Spread the love