home Dárky, Tipy Vytvořte si jarní dekorace s květy a magnety

Vytvořte si jarní dekorace s květy a magnety

Na jaře to venku hezky kvete a voní, příroda září svěžími barvami, rostliny i zvířata se probouzí ze zimního spánku. Uvítejte jaro, nazdobte si byt jarními dekoracemi. Stačí k tomu několik květů, silných neodymových magnetů a pár dalších potřeb. Vyzkoušejte návod v článku.

Slunce hezky prohřívá vzduch a také byt. Rozjasněte si jej dekoracemi s květinami. Jak na to?

Na květinové magnetické jarní dekorace využijete:

Kolik koupit květin, ampulí a magnetů? Podle toho, kolik míst si chcete vyzdobit. Hezky vypadá více květin u sebe, alespoň pět.

Jak vytvořit jarní dekorace s květy a magnety

Asi tak doprostřed délky každé ampule nalepte pomocí univerzálního lepidla vždy jeden magnet. Aby lepidlo dobře drželo, musí být povrch ampulky i magnetu zbaven mastnoty. Stačí nanést na magnet slabší vrstvu lepidla, pak na chvíli přimáčknout k ampuli a nechat pořádně zaschnout, ideálně přes noc.

Pozor, magnety se k sobě snadno přicvaknou, také k feromagnetickým kovům, nůžkám a ke všemu kovovému. Tak na to při lepení myslete a přilepené magnety s ampulkami od sebe pokládejte raději dál.

Aby nebyly plastové ampule vidět, můžete je omotat ozdobnými stuhami. Stonky řezaných květin můžete zkrátit, jak je libo. Do každé ampulky nalejte trochu vody, uzavřete víčkem a vsuňte dovnitř květinu.

Nakonec květy v ampulích s magnety přicvakněte na vybrané místo.

Kam přicvaknout jarní dekorace?

Vhodným místem může být kovová zárubeň dveří, okenní panty – u oken, která moc často neotvíráte, kovový rám zrcadla, zábradlí na schodišti, drátěný rošt, magnetické nástěnky, dvířka ledničky.

Pro přicvaknutí menších dekorací, například z polystyrenu nebo tkaniny, mohou stačit samolepicí magnety.

Tip: Vyrobte si také betonový stojánek na vejce s držákem lžičky, která sama stojí.

Spread the love