home Zdraví Vyzkoušejte hormonální terapii jógou. Nebudete litovat!

Vyzkoušejte hormonální terapii jógou. Nebudete litovat!

Cítíte, že je vaše ženské tělo v nerovnováze? Sledujete již delší dobu potíže s vaší hormonální hladinou? Máte pocit, že zažívat syndrom vyhoření? Nebo se jen chcete udržet ve výborné náladě? Ve všech těchto případech je pro vás hormonální terapie jógou tím pravým!

Hormonální terapie jógou pro ženy

Hormonální terapii jógou neboli zkráceně HTJ vymyslela brazilská jógová terapeutka Dinah Rodriguez. Po konzultaci s dalšími odborníky sestavila komplexní cvičení, při kterém dochází k vyrovnávání hladiny ženských hormonů a k prokazatelným výsledkům během velmi krátké doby.

Jógové pozice neboli asány jsou obecně velmi účinné pro fyzické i psychické zdraví. Jednotlivé asány při HTJ na sebe navíc systematicky a dynamicky navazují a jsou doplněny o další účinné techniky, například antistresové a relaxační, aby se výsledek dostavil v co nejkratší době. Tak jako při každé jógové technice i zde se pracuje především s technikou dechu a vnitřní energií.

Sledováním svých studentek a laboratorním výzkumem potvrdila Rodriguezová výrazné zlepšení jejich zdravotního stavu. Hormonální žlázy se poměrně rychle reaktivují a dochází k vyrovnání hormonální hladiny.

Pro efektivní výsledky se HTJ cvičí zhruba 3 – 4x týdně po dobu minimálně 3 měsíců. Možností, jak začít je několik. Můžete si najít víkendový celodenní kurz a pokračovat s cvičením doma nebo si najděte jógové centrum, kde dané cvičení nabízí formou pravidelných lekcí, a docházejte tam.

HTJ řeší potíže s-…

*…nepravidelnou, žádnou či bolestivou menstruací. Až děsivě mnoho žen dnes trápí absence periody nebo její nepravidelnost. HTJ navrátí váš cyklus zpět do rovnováhy a pomůže také odstranit nepříjemné křeče v podbříšku. Některé klientky HTJ se rozmenstruují například již po 4. dni cvičení.  

* …menopauzou. HTJ ženám úžasně pomáhá i s obdobím, během něhož pociťují symptomy menopauzy. Aktivují znovu tvorbu hormonů, takže značně sníží projevy symptomů a zabrání onemocněním, které jsou spojeny s nízkou hladinou hormonů.

* …plodností. Pravidelným cvičením hormonální jógy může u ženy vrůst hladina estrogenu až tisíckrát více než je její současná hodnota. Mnoha ženám tak HTJ pomůže i s otěhotněním.  

* neklidným spánkem či nespavostí. Pomáhá k vyváženosti nervového systému, což je skvělá zpráva pro ženy, jejichž nervový systém je neustále ve stavu vybuzení vlivem vysoké hladiny stresových hormonů. Nejobvyklejší příčinou jsou jednoduše jen vlastní myšlenky.

HTJ není pro všechny!

V dnešní době se již setkáváme i dalšími formami hormonální jógy určené například speciálně pro muže či diabetiky.

Existují ovšem i výjimky, pro které představuje HTJ potenciální nebezpečí. Jedná se o lidi, kteří trpí závažnější psychickou poruchou jako například schizofrenií nebo určitými zdravotními problémy, například nádorovým onemocněním.

Jestliže trpíte nějakou zdravotní indispozicí a nejste si jistí, zda je pro vás HTJ vhodná, konzultujte její praktikování s lékařem!

Spread the love
  • 5