home Móda Vyzkoušejte minimalistický styl oblékání

Vyzkoušejte minimalistický styl oblékání

Minimalistické bydlení je známé stejně jako minimalismus v umění. Málokdo však zná minimalismus v oblékání. A pokud ano, tak může být někdy těžké si jej představit a aplikovat do vlastního šatníku. Inspirujte se a vyzkoušejte jednoduché, ale kvalitní kousky oblečení.

Obnovte si šatník

Ať už máte romantický, rebelský nebo třeba sportovní styl oblékání, tak skromnost, přehlednost a praktičnost v šatníku oceníte vždy. Zkuste vytřídit svůj šatník tak, aby vám zbyly jen kvalitní kousky oblečení, které se k sobě hodí a jsou skvěle kombinovat. Minimalismus rozhodně nemusí být nudným a černobílým oblékáním.

Výhody minimalismu

Mezi výhody tohoto typu oblékání patří například úspora času při ranním oblékání nebo také, když se někam chystáte. S pár kousky oblečení budete hned vědět, co máte v šatníku, jaké jsou možné kombinace těchto kousků a navíc ušetříte čas i při úklidu šatníku.

Další výhodou je, že nákupem méně věcích, ale za to kvalitnějších, šetříte životní prostředí. Nebojte se kousky oblečení, které již nenosíte nebo vám nepadnou, dát do sběrného kontejneru. Tyto kontejnery najdete například v Praze, v Brně, a v dalších velkých i menších městech. Oranžové kontejnery Potex dávají oblečení neziskovým organizacím, které jej potřebují, nebo ho předávají k další recyklaci.

Přemýšlejte o módě

O módě zkuste přemýšlet. Někdy můžete být opravdu mile překvapeni, jak kvalitní, zachovalé, a dokonce i značkové oblečení můžete najít v obchodu z druhé ruky. Pokud kupujete věci nové, zaměřte se na kvalitu materiálu a nadčasovost vybraného kousku. Pokud se vám v šatníku objeví oblečení, které vám již nepadne nebo se vám nehodí, kontejnery na textil jsou ideálním způsobem, jak ho poslat na další cestu a třeba ještě někomu pomoci.  Je důležité zajímat se, kam dané oblečení a textil k recyklaci putuje a komu pomůže.

Pokud si chcete zařídit minimalistický šatník, tak nemusíte ihned radikálně vyházet všechno oblečení, co doma máte. Vytvořte si hromádky oblečení, které nosíte, které máte rádi a snažte se ze svých oblíbených kousků vytvořit ty ideální kombinace. Postupně můžete recyklovat textil, který už nenosíte a třeba jednou měsíčně do sběrného kontejneru odložit jednu tašku oblečení. S minimalismem můžete začít pomalu a uvidíte, že mu brzy přijdete na chuť.

Nebojte se být originální

Šaty dělají člověka a již na první pohled si můžete všimnout, jak se kdo obléká a co mu sluší. Navíc je oblečení stále na očích a tak pomáhá vytvořit obrázek daného člověka. Nebojte se být originální, odlišit se a zkombinujte klidně i to, co se zprvu může zdát nevhodné. Možná to budete právě vy, kdo bude udávat nový módní trend.

Recyklujte a nebojte se dát oblečení, které nenosíte potřebným. Věřte, že s trochou fantazie budete vypadat skvěle i bez značek a oblečení, které mají všichni. Chtějte být jedineční a udělejte pro to ten první nejdůležitější krok.

Náš tip: Pokud díky velikosti vašeho bytu musíte mít i minimalistický styl bydlení, jistě oceníte rozkládací křesla a rozkládací matrace pro případ, že by jste měli doma hosty.

Spread the love
  • 5