home Móda a styl, Tipy Záclony a závěsy zútulní každý byt

Záclony a závěsy zútulní každý byt

Nový rok 2018 je tady a s ním i mnohá předsevzetí. Pokud mezi ta vaše patří zútulnit vaše bydlení, pak pro vás dnešní článek může být tou nejlepší inspirací. Zaměříme se a bytový textil, který poslední dobou upadá tak trochu v zapomnění. Prim hrají žaluzie, japonské stěny a podobné moderny, ovšem to pravé kouzlo domova dokáží vykouzlit jen těžko. Na okna patří záclony a závěsy, alespoň do obývacího pokoje, tak se jim přestaňte zuby nehty bránit a dejte jim šanci. Uvidíte, jak se váš dům či byt zútulní, někdy totiž stačí skutečně málo…

Jak vybrat záclony?

Při výběru záclon je třeba se zamyslet nad tím, za jakým účelem je pořizujete. Pokud mají mít čistě dekorativní funkci, pak lze vybírat i krátké záclony, například do kuchyňského okna. Nebo třeba do dětského pokoje jako doplněk k dětským tapetám apod. Chcete-li záclonami zejména chránit své soukromí, pak určitě volte dlouhé záclony, jež zakryjí celé okno.

Závěsy jako strážci soukromí i designový prvek

Doplnit záclony o závěsy už se vám zdá být příliš? Nemějte obavy, váš byt rozhodně nemusí vypadat jako z historického filmu béčkové kvality. Stačí se výběru závěsů trochu pověnovat a nesáhnout hned po prvním, který uvidíte a bude stát nejméně peněz. Dobře vybraný závěs dokáže i s tím nestudenějším interiérem udělat doslova divy. A neomezujte se jen na obývací pokoj. Ložnici závěsy také sluší. Dnes jsou trendy nevýrazné barvy podlahových krytin i nábytku. Vše se následně ladí doplňky a právě také vhodným bytovým textilem. U záclon a závěsů to tak rozhodně nekončí. Pěkně navolené povlečení, výrazný přehoz či povlak na dekoračních polštářcích může během několika vteřin udělat z nevábného místa útulný pokoj. A navíc můžete všechny tyto doplňky občas obměnit (dle sezony – Vánoce, Velikonoce, Valentýn či nálady) a získáte za dostupné peníze během krátké chvíle zcela nový interiér. Žádné rekonstrukce či jinak nákladné úpravy nebudou zapotřebí.

________________________________________________

Sponzor článku

  • Moderní závěsy – průsvitné i zatemňovací od firmy mk-rolety.cz

  • Spread the love
    • 5