home Dieta, Zdraví Zázračné diety – mýtus nebo je to skutečně možné?

Zázračné diety – mýtus nebo je to skutečně možné?

Snad každá žena minimálně jednou v životě zadala do vyhledávače svého počítače heslo: jak snadno zhubnout. Dostalo se vám pravděpodobně asi tak deseti tisíc odkazů se zaručenými dietami či způsoby, jak se během několika málo týdnů dostat do o tři čísla menších kalhot. To ve vás vyvolalo pocit naděje a možná i štěstí, že to skutečně JE možné. Když to zvládla Tanya, Ellena a dvacet známých hereček a zpěvaček, zvládnete to i vy, proběhlo vám hlavou?

Hlavně se rozhodnout a vydržet

jak-zhubnout-titulkaAno, samozřejmě, že to zvládne každý. Tedy každý, kdo se skutečně rozhodně, že chce něco změnit. S dietou je to stejné jako třeba s rozhodnutím začít studovat nebo změnit práci. Musíte v první řadě chtít a následně si za svým rozhodnutím stát a vytrvat v úsilí. To jsou jednoduchá pravidla, bez kterých se nikdy nic nezmění. Dalším krokem je cesta, kterou se vydáte, abyste vysněného cíle dosáhli. Můžete nakoupit spoustu knih, přihlásit se do kurzu (nikoliv vaření) nebo si třeba přečíst nějaký online magazín o životním stylu Ty mohou být dobrým zdrojem rad a hlavně zkušeností jiných žen nebo i mužů, kteří se snažili či snaží také zhubnout.

Hledat ty správné tipy a rady

jak-zhubnout-titulka-novaUrčitě si pomyslíte, že těch zaručených rad je plný internet a kdejaký časopis a magazín. A máte pravdu, posledním pravidlem, kterým byste se rozhodně měli řídit je totiž zdravý rozum. Jednoduše si nenechte namluvit, že pokud budete týden hlady, další týden budete “jíst” mrkvovou šťávu a další dva týdny polévku z kedlubny, tak že budete krásní, štíhlí a zdraví. O jojo efektu slyšel asi každý a snad také o tom, že hladověním se rozhodně trvale nízká váha udržet nedá, tedy na na úkor vážných dopadu na zdraví. I když to málokdo rád slyší a čte, bez rozumných a častých dávek správného jídla a dostatečného pohybu to nepůjde. Takže raději investujte svůj čas do čtení inspirativních článků, které vám třeba poradí, jaké ovoce při hubnutí konzumovat, pokud máte ovoce rádi nebo jaké cviky ideálně zapojit do denní rutiny. Než abyste hledali zázračné pilulky a recepty na polévku, která vás sama zbaví tuku.

Spread the love
  • 5