home Dieta, Diety a hubnutí, Jak zhubnout, Tipy, Zdraví Jak zhubnout bez hladu a zdravotních následků?

Jak zhubnout bez hladu a zdravotních následků?

Po posledních týdnech hodování vám váha ukázala číslo, které jste nechtěla vidět ani ve snu? Nebo se s přebytečnými kily potýkáte již několik let a vyzkoušených diet byste dokázala vyjmenovat mnoho, ovšem takovou, která by byla účinná jste dosud nenalezla? Pak vás možná tento článek přiměje k zamyšlení a zkusíte na to v novém roce jít trochu jinak.

Hlad je nepřítel číslo jedna!

Zapomeňte na hladovění, hlad je nepřítel hubnutí, ne jeho prostředek. Pokud budete hladovět, váš mozek bude programově vysílat signály, které správné fungování metabolismu naopak blokují. Je třeba upravit množství, ale zejména složení a kvalitu stravy, kterou konzumujete. A to je třeba mít na mysli v první řadě.

Nechte si poradit u odborníků

Pokud se dlouhodobě trápíte s nadváhou a již mnohokrát jste zažila na vlastní kůži tzv. jojo efekt, nemarněte další čas a peníze tím, že budete hledat zázračnou dietu. Taková neexistuje. Je třeba řešit problém mnohem více do hloubky a začít nejprve analýzou aktuálního stavu. Pro začátek můžete využít některé z online BMI kalkulaček, abyste zjistila jak je vaše situace vážná, a zda váhově spadáte do skupiny mírné nadváhy či už je situace o něco horší. To je určitě dobrý začátek a některé weby takové pomocné nástroje mají. V další fázi je dobré se domluvit na konzultaci u odborníka.

Jak si vybrat odbornou pomoc?

Zásadou číslo jedna je, vstupní konzultace by měla být zdarma. Nenaleťte chytrákům, kteří si za první schůzku naúčtují několik tisíc, předají vám pár receptů a pak už se o vás nestarají. Při první schůzce by mělo dojít k analýze vašeho zdravotního stavu, zjištění příčin nadváhy a následně i stravovacích návyků. Na základě těchto informací by měl být navrhnut postup hubnutí. “ V ideálním případě by měla být součástí i bioimpedační analýza“, jak uvádí výživová poradkyně Blanka Krausová z Naturhouse, “ ta totiž dokáže určit rozložení vašich tělesných tkání a to je pro správné nastavení zdravého hubnutí velmi důležité.“

Dejte na reference

Tak jako u mnoha jiných služeb, i zde doporučujeme projít si reference. Pokud se podařilo zhubnout několika ženám před vámi, proč by to nemělo vyjít i vám? A jak poznáte, zda jsou reference skutečné? Dejte na první dojem z první schůzky v poradně. Uvidíte, že přístup pracovníků vám napoví v několika prvních minutách konzultace. Ale věřte, že největší díl práce bude stejně vždy na vás. Chce to odhodlání a vůli vytrvat. Držíme vám palce!

Spread the love
  • 5