home pro Ženy Znáte přírodní způsoby, jak se dají odstranit vrásky?

Znáte přírodní způsoby, jak se dají odstranit vrásky?

Čas je ve většině případů náš nepřítel. Každá žena by chtěla zůstat navždy krásná a bez chyby, ale stárnutí, starosti i radosti přináší jednu nežádoucí věc a tou jsou vrásky. Máme pro vás několik rad, jak si s vráskami hravě poradíte.

Dřív než se uchýlíte k radikálním chirugickým zákrokům, vpichování botulotoxinu a jiných plastických metod, které mají za úkol vyhladit pleť, vyzkoušejte tyto přírodní věci, které s vráskami umí zatočit a zvládnete je doma.

  1. Obličejová masáž

Jakékoliv masáže mají nespočet příznivých účinků, a to jak na psychické rozpoložení, tak na tělo jako takové. Obličejové masáže si získávají čím dál tím více publicity a to především díky prevalenci asijských metod péče o pleť. Díky obličejovým masážím zpevníte pokožku a dokonce i tvarujete ovál obličeje. Ať už se chcete zbavit vrásek, pozvednout tváře nebo dokonce mít zase jen jednu bradu, tyto masáže pomáhají se vším. Je samozřejmě nutná pravidelnost, proto byste měli každý den cvičit a tak zmírníte otoky a může to nápadně zlepšit omladit vaši tvář.

Na masáž se používají speciální masážní přístroje a válečky, ale stejně dobře poslouží i vaše ruce. Hlavní je, aby ste při masáži nezapomněli pleť hydratovat krémem nebo olejem, aby se zbytečně nenapínala.

  1. Tvářová jóga

Tvářová jóga se také dostává do popředí. Pomocí výrazů obličeje posilujete svalstvo a tak se utahují obličejové svaly. Součástí je také správné protahování pokožky pomocí rukou. Díky této józe můžete omladit pleť i o pár let. Navíc způsob není nijak těžký, stačí vám k tomu jednoduché instruktážní video, kterých na internetu najdete spousty.

  1. Přírodní oleje

  • Arganový olej – Napříč staletími i světadíly jsou známé omlazující účinky arganového oleje. Tento olej má vysoký obsah vitaminu E a nenasycených mastných kyselin, tím přispívá k regeneraci pokožky a viditelně se zbavuje vrásek.

  • Kokosový olej – Kokosový olej najde své využití jak v kuchyni, tak na vaši pokožce. Ať už ho zařadíte do svého jídelníčku nebo si ho budete natírat přímo na pokožku, jeho účinky jistě oceníte. Pokud ho budete používat pravidelně, jistě i vy pocítíte zpomalení stárnutí pleti.
  • Lněný olej – Nejenže tento olej pomáhá v boji proti vráskám. Ale také díky jeho užívání zmírníte podráždění pokožky.
  • Ricinový olej – Pravidelností používání snižuje procento vrásek a působí i jako prevence proti další tvorbě.

Tip na závěr: Na naše tělo a zdraví má nejvíce vliv to, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte zdravou stravu, potraviny, které mají blahodárné účinky a naopak vyloučíte to, co nám škodí (velké množství smažených jídel apod.), pak vám to tělo oplatí. 

Spread the love
  • 5