home Tipy Jak a čím správně krmit kočku?

Jak a čím správně krmit kočku?

Pořídili jste si domů kočičku a nevíte, jak a čím ji správně krmit? Kvalitní a vyvážená strava je základním předpokladem správného vývoje a pevného zdraví kočky. Závisí na tom také její spokojenost i pěkný vzhled. Co tedy udělat pro to, abyste svému novému domácímu mazlíčku dopřáli to nejlepší? Přečtěte si, jak správně krmit kočku, aby jí bylo dobře.

kočka

 

Jaký typ krmiva pro kočky vybrat?

Na výběr jsou tři základní možnosti krmení. Můžete kočičce sami připravovat čerstvou stravu, ovšem je to poměrně časově náročné. A také to vyžaduje nastudovat si určité znalosti, abyste dokázali připravit potravu vyváženou a obsahující všechny potřebné živiny. Další možností je mokrá strava v podobě konzerv nebo kapsiček pro kočky. Tady je potřeba jenom dávat pozor na to, aby strava nezůstávala příliš dlouho v misce, protože se docela rychle kazí. Úplně nejjednodušší variantou krmiva pro kočky jsou granule, které nasypete do misky a kočka se nají, jakmile dostane hlad. Suché a mokré krmivo můžete také vzájemně kombinovat.

Jaké složení by měla strava mít?

V první řadě je třeba myslet na to, že kočka je masožravec. Ať už se rozhodnete pro mokrou stravu nebo granule, vždy si pečlivě přečtěte složení, kde musí převládat živočišné složky. Určitě je vždy lepší vybírat krmiva v prémiové, superprémiové a holistické kvalitě. Přídavné složky jako ovoce, zelenina nebo bylinky jsou vhodná, naopak obiloviny vůbec ne. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat výběru krmiva pro kočky se zvláštními požadavky, například pro kastrované kočky, se zažívacími potížemi nebo s jinými onemocněními. Naštěstí existuje na trhu dostatek krmení určených právě takovým mazlíčkům.

Jak často kočku krmit?

Otázky čím a jak často krmit kočku spolu úzce souvisí. V každém věku potřebuje kočička jiný přístup ke stravě. Koťata se musí krmit častěji, ta nejmenší ideálně 4 – 5 krát za den. Dospělým kočkám stačí dát krmení dvakrát denně. Záleží ale také na tom, zda máte doma kočku ve stravování rozumnou, nebo malého Otesánka. U kočky, která se nepřejídá, můžete nechat po celý den k dispozici v misce granule, které jednou nebo dvakrát za den doplníte konzervou, mističkou nebo paštikou pro kočky, což bude hlavní stravou. Pokud má vaše kočka sklon k nadváze, určitě je vhodné koupit jí granule pro kočky s nadváhou, abyste zamezili možným zdravotním rizikům souvisejícím s tloušťkou.

Spread the love
  • 5