home Recepty, Tipy Kafe, kafe, kafe, kafe. Jak si připravujete tu vaši oblíbenou?

Kafe, kafe, kafe, kafe. Jak si připravujete tu vaši oblíbenou?

příprava kávy - italské pressoPokud znáte seriál Glimorova děvčata, pak je vám určitě známo, na čem je hlavní představitelka doslova závislá. Ano, je to káva a jistě není jediná, dost možná jí velmi dobře rozumíte, protože jste na tom podobně. Káva je báječná věc, dá se pít na mnoho způsobů. Někdo jí rád jen tak, černou, aby vychutnal její plnou chuť. Jiný si ji zase pořádně osladí, aby měl veselejší den. A pak je tu ještě mléčko, ano, jsme tu totiž i my, kteří nemusí cukr, ale bez mléka si kávu jednoduše nevychutnáme.

Ať už patříte do jakékoliv skupiny, základem pro všechny je káva samotná. A tu si každý připravuje také po svém. Rychlá doba si žádá rychlé akce a tak se na svět vyklubal kávostroj samovarný. Vhodit kapsli, zmáčknout tlačítko, chvilka strpení a káva je na světě. Nebo nejprve do stroje nasypat zrna lahodná kávová, ten je v mžiku oka sám pomele a vyrobí kafíčko jedna báseň. Tak to má asi většina. Pak jsou tu ještě staromilci a ti zase nedají dopustit na lety ověřený způsob přípravy kávy. Tedy, nasypat do hrnku lžičku dvě kávy již namleté, zalít horkou vodou a káva je ready. Nechtěli byste ale zkusit něco trochu jiného?

příprava kávy - šálekZkuste se na chvíli odtrhnout od, i když možná roky osvědčeného, stereotypu a ochutnejte, klidně i stejnou, kávu, ale jinak připravenou. Budete překvapeni jak jinak může chutnat a třeba si pak začnete dělat i častěji. Že se vám nechce kupovat žádné další drahé přístroje, když už ten váš kávovar stál jmění? To nebude třeba. Například z french pressu je káva výborná, zejména pro milovníky silné kávy a tato věcička stojí pár stokorun. Příprava kávy ve french pressu je snadná, stačí nasypat potřebné množství kávy, zalít (nikoliv vroucí) vodou a po několika minutách pomalu stlačit síto až se káva přefiltruje. Další možností je italský způsob přípravy kávy, který ale zná také mnoho z vás ještě z dob dávno minulých. Konvička s dvojitým dnem a integrovaným sítkem s trubičkou. Opět snadná příprava. Kávy kolik je třeba, , do spodní části nalít vodu, postavit na plotnu a počkat až se varem a párou káva sama připraví a přepraví do horní části konvičky. Vyzkoušejte a pak nám napište, která je vaše nová zamilovaná káva.

 

Spread the love
  • 5