home Dárky, Tipy Na kvalitní diář ještě není pozdě!

Na kvalitní diář ještě není pozdě!

Pro spoustu z nás představuje diář nepostradatelnou součást života. Díky šikovnému plánovači jsme schopni lépe organizovat svůj osobní i pracovní život. Mnozí z nás si do diáře poznačují nejen důležité narozeniny a výročí, dovolenou nebo pracovní pochůzky, ale mají v něm zapsaná i telefonní čísla, adresy nebo kontaktní email. Na pořízení kvalitního diáře pro tento rok ještě vůbec není pozdě – navíc takovým kouskem můžete udělat radost nejen sami sobě, ale i někomu z vašich blízkých!

Jaký diář vybrat?

Vybrat diář není jen otázkou vkusu. Samozřejmě, že jeho obálka a celkový design je asi to úplně první, na co se při koupi podíváte. Mnohem důležitější než vrchní obálka je jeho obsah – konkrétně pak způsob uspořádání. Existuje několik druhů diářů, které se mezi sebou různě liší, ať už ve věcech zásadních nebo v naprostých maličkostech, kterých si kdekdo ani nevšimne. V dnešním článku se vám pokusíme poradit, jak takový diář vybrat a nesáhnout při nákupu po špatném kousku.

Denní nebo týdenní rozdělení

Asi ten největší rozdíl mezi diáři se týká jejich vnitřního rozdělení – tedy toho, zda jsou denní nebo týdenní. Denní kalendáře mají na každý den v roce vyhraněnou jednu stranu, která je zpravidla rozdělena do kolonek podle hodin. Týdenní kalendáře pak mají na jedné straně, případně dvoustraně, celý jeden týden. Záleží na vás, která varianta je vám pohodlnější – odvíjet se můžete od toho, kolik si toho běžně na jeden den zapíšete.

Malý nebo velký

Diáře se dají hravě rozdělit i podle velikosti. K dostání jsou malé, střední i velké diáře. Ty malé jsou označovány jako kapesní a slouží pro drobné poznámky – nenabízí tolik místa, abyste si do nich mohli napsat několik řádků. Pak jsou diáře střední, které mají podobu menšího sešitu. Nakonec jsou velké diáře o velikosti A5 a ty už nabízí dostatek prostoru pro obsáhlejší poznámky.

Na závěr design

Co se designu týče, pak už to záleží čistě na vašem vkusu. Diáře mohou být jednobarevné, zpravidla mají obal z koženky, ale ty dražší už mohou být z pravé kůže. Některé diáře mají obrázky, jiné například ozdobné rytí a možností je tedy opravdu nespočet.

Tip na závěr: Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí mít vše pěkně s předstihem, zkuste právě s diářem udělat každý rok výjimku a počkat s nákupem diáře po Novém roce, ceny za pěkné diáře jsou totiž tou dobou až poloviční a výběr je rozhodně stále dostatečný 🙂

Spread the love
  • 5