home Dárky, Tipy Léčivý kámen podle znamení jako originální dárek

Léčivý kámen podle znamení jako originální dárek

Přemýšlíte nad dárkem pro někoho blízkého? Chcete něčím výjimečným udělat radost sestře, nejlepší kamarádce nebo své drahé polovičce? Jestliže vám došly nápady, inspirujte se v dnešním článku. Dotyčnému můžete darovat léčivý kámen na míru ušitý jeho znamení zvěrokruhu. V následujících řádcích vám jednotlivé léčivé kameny představíme.

Beran – ametyst

Ametyst je fialový křemen, který dokáže ochránit před omámeností. Známý Aristoteles dokonce tvrdil, že ochraňuje před kocovinou. Je spojován se sedmou čakrou, napomáhá při meditaci, zbaví vás hněvu i strachu.

Býk – růženín

Pro znamení býka se hodí růženín, což je kámen lásky známý již z dob antiky. Růženín uklidňuje, pomáhá hojit rány a dokáže prý zahojit zlomené srdce. Zároveň posiluje vztah mezi dvěma lidmi, stejně tak i vztah k dětem a rodině.

Blíženec – citrín

Jemně žlutý kámen je nazýván kamenem slunce a pro znamení Blíženců je více než vhodnou volbou. Napomáhá vyrovnat se se stresem, urovná rozbouřené pocity. U Blíženců rozvíjí kreativitu a zároveň je označován za kámen prosperity.

Rak – měsíční kámen

Měsíční kámen napomáhá uklidnit emoce, propojuje nositele s přírodou a je vhodný především pro ženy narozené v tomto znamení. Je spojován se druhou čakrou.

Lev – křišťál

Nádherný křišťál je pro krále zvířat jasnou trefou do černého. Napomáhá jejich nositeli vidět druhé takové, jací doopravdy jsou. Dokáže zlepšit funkci štítné žlázy, stejně tak je prospěšný při léčbě srdečních onemocnění.

 

Panna – karneol

Karneol je kámen, který není tolik známý. Říká se, že jeho majitele, potažmo nositele spojuje s přírodou a učí jej žít v jejím souladu. Ze zdravotního hlediska napomáhá trávení.

Váhy – jaspis

Kámen mnoha barev je pro nerozhodné váhy ideální. Dodává kuráž dělat i důležitá a složitá rozhodnutí, pomáhá při problémem s močovým měchýřem nebo ledvinami.

Štír – granát

Teď nemáme na mysli zbraň, ale samozřejmě kámen. Vhodný je pro znamení Raka, ideální je pak v červené barvě. Granát dokáže dodat energii i naději, dokonce i v takových situacích, kdy jsou Raci na vážkách. S pomocí granátu si lidé narození v tomto znamení mohou dobíjet energii.

Střelec – tyrkys

Krásný tyrkys je již od doby Osmanské říše nazýván kamenem štěstí. Věří se tomu, že tyrkys dodává lidem narozeným ve znamení Štíra správnou vidinu životních ideálů, zároveň je ale drží nohama pevně na zemi, aby nedělali hlouposti.

 

Spread the love
  • 5