home Dárky, pro Ženy, Tipy Vy ještě nemáte niche parfém?

Vy ještě nemáte niche parfém?

Letos na jaře se strhla obrovská lavina niche parfémů. Milovníci neváhali a hned pár kousků pořídili. V čem je odlišný a proč ho musíte mít? To se dočtete v našem článku.

Mainstream vs. Niche

Nadace pro parfémy (FiFi) roztřídila vůně na mainstreamové a na niche parfémy, podle toho v kolika obchodech se prodávají a v jakém množství se vyrábí. Mainstream známe a máme všichni. V obchodech ho vídáváme po deseti kusech a jen cestou k pokladně cítíme, že se nám zalíbil stejný parfém jako té paní, co si právě vybírá prací prášek. Tohle se vám u niche nikdy nestane.

Niche parfémy nejenže obsahují netradiční ingredience, ale taky jsou nesporně kvalitnější. Díky tvorbě menších várek jsou opravdu vymazlené. Sice si připlatíte, ale ne o tolik, kolik by si tento parfém opravdu zasloužil.

Proč ho musíte mít?

Jeden z hlavních důvodů je, že nikdy, ale opravdu NIKDY nebudete vonět stejně jako vaše kamarádka nebo paní v metru. Jsou tak odlišné, že budete naprosto vynikat.

Díky unikátnosti niche parfému naleznete svůj nový osobitý styl, který podtrhne vaši jedinečnost a zvýší vám sebevědomí. Už nikdy nebudete jednou osobou z tisíce. Niche parfém vás přesvědčí, že vy za to stojíte, protože jste stejně jedineční jako on.

A navíc vůně není to jediné, co je naprosto unikátní. Taky lahvičky, ve kterých je parfém skryt, bývají pečlivě vytvořeny a zabaleny. Už při rozbalování budete vědět, že tohle je něco opravdu top. Něco opravdu výjimečného. A je to jen a jen vaše!

Kam si vzít tuhle vzácnost?

Nejlépe kamkoli. Ale protože je niche parfému omezené množství, budete mít tendenci si ho opravdu šetřit. Ale máte opravdu jistotu, že zítra bude lepší, než dnes?

Jak si vybrat ten pravý niche parfém?

Nejspíš byste chtěli slyšet, že je to věda, ale není. Většina niche parfémů je unisex, z toho důvodu, že ingredience nejsou jasně definované. Jedná-li se o více sladkou vůni, je tento parfém určen pro ženy a k pánům se spíše řadí dřevité vůně.

Unisex niche parfém

Značka Boucheron nám představila svou unisex parfémovanou vodu s názvem Tubéreuse de Madras. Vůně začíná sympaticky s fialkou a maracujou, pozvolna přechází do tuberózy a květu frangipani a mistrovsky zakončuje svou voňavou show vanilkou se santalovým dřevem.

Značka Lalique vytvořila unisex niche parfém s názvem Fleur Universelle, který ohromí růžovým pepřem a rumem hned na začátku, poté přechází do tajemnější myrhy, doladěné skořicí a velkolepě zakončuje fazolí Tonka a tropickou pačuli.

Vůně, která začíná spojením citrónu a ananasu, přechází do levandule a tymiánu a vrcholí fazolí Tonka. Tak tuhle divokou kompozicí nabízí značka Lalique ve své unisex parfémované vodě Terres Awromatiques.

Pánský niche parfém

Muži si budou připadat ještě výjimečnější s parfémem Myths od značky Amouge. Netradiční chryzantéma s rumem a pryskyřicí, ale ne obyčejnou, ale tou elemiovou, vám udělá pořádný nosní orgasmus.

U pánů ještě chvíli zůstaneme, protože na tuhle kolínskou nikdy nezapomenete! Hlava parfému začíná pěkně zostra zázvorem a sicilským citrónem, ale protože nejste žádný čaj, téměř hned přechází do pořádně tuhého dřeva guaiac a myrhy. Tato vůně vás dodělá pryskyřicí benzoe z Asie a afrodiziakálním pižmem.

Dámský niche parfém

Dámy si udělají pořádnou radost třeba parfémem… Mmmm…. Od značky Juliete Has a Gun kde nejprve ucítíte sladkou malinu s pelargonií. Vzápětí se přehoupnete do letního květu pomeranče a jasmínu Smabac, a na závěr se necháte omámit heliotropem a karamelem s vanilkou. Prostě slast!

Spread the love
  • 5