home Dárky, Tipy Darujte pod stromeček tak trochu jiný zážitek

Darujte pod stromeček tak trochu jiný zážitek

Vzhledem k tomu, že žádná fantazie není bezbřehá a Vánoce jsou každý rok, máme pro vás další z tipů na originální dárek. Tentokrát jsme se vydali po stopách něčeho skutečně zajímavého, neotřelého a zejména tvůrčího. Pokud kolem sebe máte někoho, kdo rád vyzkouší něco nového a rád v sobě probouzí ducha kreativity, pak je tento článek určen právě vám.

Klasická fotografievytvorme-se-telo-clanku

Nejrůznějších zážitkových víkendů a programů je celá řada, my jsme ale tentokrát nechali adrenalin a pobytové zájezdy stranou, a vrhli jsme se trochu jiným směrem. V první řadě jsme narazili na zajímavé kurzy fotografie. Pro konzervativní zájemce jsme vybrali kurz klasické fotografie, ale věříme, že zaujmout by rozhodně mohly i další fotografické techniky. Při hledání kurzů jsme se setkali s velmi zajímavým projektem Vytvořme.se, a ten nabízí právě jak kurzy klasické fotografie, tak i takové, které poodhalí historické fotoprocesy. Díky nim mohou účastníci kurzů zjistit, co obnáší třeba kyanotypie či bromolej, a z kurzů si odnést nádherné vzpomínky a vlastní dílo.

A co třeba včelaření

V kontrastu s fotografií by mohl být zajímavým nápadem na dárek třeba kurz včelaření. Ideální zážitek pro jedince, kteří sice nepostrádají kreativitu, ale hledají cestu k přírodě, které by možná rádi více porozuměli. Mnoho lidí je vlivem stresu na pokraji psychického vyčerpání a právě takové aktivity jim mohou pomoci. A to je vlastně i jeden z cílů projektu Vytvořme.se, pomoci najít nové uplatnění a dost možná i sami sebe. Další přidanou hodnotou podobných kurzů je možnost potkat se s jinými zajímavými lidmi, nahlédnout pod pokličku historie a obnovit zájem o ni a stará řemesla, která i v dnešní přetechnizované době mají stále stejně zlatá dna. Co víc můžete nadělit nebo si přát, než krásně strávené chvíle, kdy se naučíte něco nového či prohloubíte své znalosti a poznáte nová místa a lidi. Zní to lákavě, co říkáte?

Spread the love