home Móda a styl, Zdraví Dodržovat pitný režim bude s tou správnou lahví hračka pro vás i vaše děti

Dodržovat pitný režim bude s tou správnou lahví hračka pro vás i vaše děti

Léto je v plném proudu, jakkoliv tomu teploty (zejména ty noční) příliš nenasvědčují a co je v létě velmi důležité? Dobře vypadat? To ano. Naplánovat tu nejlepší dovolenou? To samozřejmě také. Ale také je tu jedna věc, která velmi úzce souvisí se zdravím a tou je správný, tedy dostatečný, pitný režim. Někteří se do pití nutit nemusí a v pohodě zvládnou vypít každý den několik litrů tekutin, ale pak jsou tu tací, pro které je jakékoliv množství tekutiny nad rámec jedné sklenice denně utrpení. A právě pro ty, kteří s pitím dostatečného množství tekutin zápasí je tento článek.

lahve tělo článkuJistě jste i vy nebo vaše děti zaznamenali nový trend v podobě různých stylových lahví. Patří sem méně praktické skleněné VOSS, plastové MY BOTTLE, které mají zajímavých způsobem řešené zavírání a prodávají se s pytlíčkem, na kterém stojí výstražný nápis o nedotýkání se. Různé módní značky se také připojili a nabízejí ve svých obchodech různé lahve na sport nebo na cesty. Možná právě nějaká taková lahev by mohla být tou správnou motivací pro vás či vaše děti. Z pěkné lahve se hned bude pít lépe a veseleji 🙂

Je dobré si dát pozor z jakého materiálu je lahev vyrobena a také jak je tvarově uzpůsobena. Mějte vždy na mysli, že ji bude nutné často mýt a pokud bude hodně tvarovaná, půjde to velmi špatně a na místech s usazeninami se pak mohou tvořit plísně. U materiálu hleďte na praktičnost, ale také zdravotní nezávadnost. To platí zejména u plastových lahví, které by neměly obsahovat ftaláty a podobné látky. Z tohoto pohledu je ideální pěkná lahev skleněná, kterou můžete nejen vymýt, ale dokonce i vyvařit. Ovšem nevýhodou pak zůstává její vyšší hmotnost a také riziko rozbití, zejména tedy pro děti. Třetí z možností jsou ještě lahve hliníkové, ty jsou lehké a nehrozí u nich ani tak rozbití jako spíše zdeformování či poškrábání.

Ať už si vyberete jakoukoliv lahev, důležité je, abyste nejen v horkých dnech, pili o něco více než je pouhá jedna sklenice a také nezapomínejte, že alkohol se do příjmu tekutin nepočítá, ten organizmus spíše odvodní.

Spread the love