home Recepty, Tipy Domácí ledový čaj – zdravé osvěžení pro letní dny

Domácí ledový čaj – zdravé osvěžení pro letní dny

Období, kdy oceníte každou možnost pořádně se osvěžit, je pomalu ale jistě tady. Přeslazené limonády jsou out. Tedy rozhodně pro ty z nás, kteří se snaží žít trochu zdravě a udržet si pěknou linii. Hitem posledních let jsou domácí limonády, je jich nepřeberné množství a příchuť vás občas překvapí a někdy až pobaví. Tak trochu se pozapomnělo na ledové čaje. Tzv. ice tea byl před několika lety jedničkou v nápojových žebříčcích léta. Pak se téměř roztrhl pytel s těmi v PET lahvích, začali je vyrábět všechny známe i neznámé značky. Dali jste si někdy tu práci a přečetli si složení těchto čajů?

ledový čaj - citronovýNutno podotknout, než se vrátíme k tomu, abychom pěli oslavné písně na tento super osvěžující nápoj, že malá písmenka na lahvích se opravdu vyplatí číst. Dozvíte se totiž, že ten super Ice Tea, za který zaplatíte i více než 35,- za litr a půl je vlastně jen oslazená a všelijak dochucená voda. Ano, skutečně, čaje v takových nápojích totiž obvykle tolik, že by se pytlík s čajem stačil sotva ponořit. Cukru ovšem naleznete třeba i deset kostek v jedné lahvi. Zbytek skvělé chuti tvoří různá aditiva, abyste ve výsledku měli pocit, že pijete ten nejkvalitnější čaj, jehož nejpravidelnější a nejlepší lístky sbírali domorodci kdesi na Srí Lance a těsně před tím, než se napijete vám do něj vymačkali ten nejžlutější BIO citron.

Nu, pravda je tedy taková, jaká je. Takže neváhejte ani minutku a udělejte si vlastní ledový čaj. Pokud nechcete černý či zelený, protože se třeba bojíte, že byste večer nemohli usnout (třeba jako já), pak si uvařte váš oblíbený ovocný. Až vychladne, dochuťe ho citronem či pomerančem nebo jakýmkoliv jiným ovocem, které vám chutná. Přihoďte trochu máty či meduňky, dosypte ledem nebo ledovou tříští a ihned podávejte. Sladit nemusíte vůbec a nebo jen trochu, nápoj bude zdravější a rozhodně vám zažene žízeň, než aby vám slepil jazyk s patrem 🙂

Spread the love