home Tipy, Zdraví Dopřejte si hladkou pokožku svých snů

Dopřejte si hladkou pokožku svých snů

Trend dneška rozhodně přeje dokonale hladké pokožce. Domácí holení je ovšem nepraktické, časově náročné a rovněž se pravidelné výdaje v drogerii šplhají do nemalých částek. A ještě výsledek není takový, jak by měl, protože vás postihuje navíc nepříjemně zarudlá pleť nebo zarůstající chloupky. S tím může být konec. Jak je to možné?

Chloupky lze odstranit i laserem, jak?

Celý princip se jmenuje selektivní fototermolýza. To znamená, že v tomto případě máme před sebou klasický laserový paprsek. Ten nepůsobí pouze na povrchu pokožky, ale dostane se až pod něj. Zde zasáhne vlasovou cibulku, respektive zapůsobí na pigment (melanin) v ní obsažený. Zničením takzvané zárodečné matrix a krevních kapilár, které cibulce zajišťují přísun živin, dojde k tomu, že folikula následně odumře.

Což pro vás znamená, že s ní také zmizí nežádoucí ochlupení, ovšem oproti klasickému holení dojde k jeho eliminování i s kořínky. Chloupek jednoduše v průběhu několika málo dnů po ošetření vypadne. Nicméně nemůže se tak stát u všech najednou, ale pouze u takových, které jsou zrovna v růstové fázi. Ostatní laser nezasáhne. V podkoží máte totiž uloženo daleko více vlasových cibulek, na povrchu kůže naproti tomu vidíte zhruba asi pouze třetinu chloupků. Laser navíc efektivněji likviduje ochlupení tmavší.

Nicméně pokud absolvujete sezení několik, účinek se samozřejmě násobí a vy tak odejdete s pokožkou dokonale hladkou.

hladka-pokozka-snu-pred-a-po

Které přednosti má laser oproti běžným metodám?

Přestože na počátku budete muset do epilace zainvestovat, brzy se vám vložené prostředky začnou vracet. Stačí totiž absolvovat několik sezení, jejichž výsledek vydrží. Není potřeba pravidelně nakupovat žiletky nebo gely na holení. Kromě peněz cithladka-pokozka-snu-malaelně uspoříte i svůj čas.

Zejména v teplých dnech, které přímo lákají k tomu, abychom odhalovali co nejvíce kůže, se musíte holení věnovat opravdu s pečlivostí a pravidelně, chcete-li například nohy ukazovat v krátkých šortkách. Nečeká vás po pár dnech dorůstající „strniště“ a nemusíte se s holením zatěžovat ve dnech, kdy na něj nemáte čas nebo docela prostě pouze náladu.

Laserová epilace se samozřejmě nevyužívá pouze na nohy. Lze takto ošetřit veškeré oblasti, jelikož je absolutně bezbolestná. Což platí i pro tak citlivá místa, jakými jsou například velmi jemná a křehká pokožka obličeje nebo intimní partie. Omezeni nejsme u zákroku ani typem pleti, metoda funguje na všechny, podstoupit ji rovněž mohou obě pohlaví.

Výsledek této epilace přetrvává dlouhodobě, obecně můžeme říct, že vydrží v rozmezí několika let, což z ní mezi ostatními způsoby odstranění chloupků činí jednoznačně nejlepší postup s nejvýraznějším efektem. Byť na něj má vliv hormonální hladina. Pro pacienta není procedura zátěží, laserový paprsek lze přesně cílit, nemůže tedy dojít k destrukci okolních struktur.

Jak vypadá procedura v Altos?

Jestliže si pro laserovou epilaci vyberete kliniku Altos Praha, čeká vás moderní alexandritový laser. Novinka  Synchro Play Alexandrite pochází z dílny italské společnosti DEKA. Zařízení je vysoce účinné a dokáže vyvinout i značnou rychlost. Pro pacienta to znamená maximálně šetrné provedení, ošetření trvá maximálně půl hodiny, podle velikosti ošetřované plochy, a nebolí. Přesto ale můžeme sáhnou i po lokálním anestetiku, pokud by to bylo potřeba. Nežádoucí účinky se nevyskytují, nehrozí zde riziko popálení. Pouze u osob s velmi citlivou kůží lze ojediněle pozorovat těsně po použití laseru zarudnutí.

Spread the love