home Dárky, Těhotenství a mateřství Fotky, deník, odlitky – jak si zachovat památku na těhotenství?

Fotky, deník, odlitky – jak si zachovat památku na těhotenství?

Těhotenství je bezesporu jedním z nejkouzelnějších období v životě ženy. Její tělo prochází obrovskými životy a připravuje se na jeden z nejúžasnějších divů přírody: zrození nového života. Není se čemu divit, že si většina maminek i přes běžné těhotenské obtíže své bříško užívá a některým z nich se po něm po porodu dokonce i stýská. Nezáleží na tom, jestli plánujete být těhotná pouze jednou nebo vícekrát, každé těhotenství je jiné a na každé z nich byste si měli zachovat památku!

 

Jak si zachovat památku? Možností je spousta!

Existuje několik možností a způsobů, s jejichž pomocí si můžete uchovat vzpomínky nejen ve své hlavě, ale i v materiální podobě. Pojďme si teď některé z nich představit, určitě vás k něčemu inspirujeme!

Fotky

Asi to nejjednodušší, jak si uchovat vzpomínky, nad kterými se budete rozplývat i za několik desítek let, jsou fotografie. Nezáleží na tom, jestli se budete fotit samy doma nebo jestli si zaplatíte profi focení. To sice na pohled vypadá lépe, ale určitě i amatérské fotky budou mít své kouzlo. Co se třeba zkusit fotit každý týden a pomocí fotek pak sledovat, jak vám bříško krásně rostlo?

Odlitek

Mnoho žen si nechává udělat odlitek těhotenského bříška, což se hodí především před koncem těhotenství, kdy už je bříško pěkně veliké a rozhodně stojí za to, abyste si na něho udělali památku. Stačí si koupit speciální sadu, se kterou si s pomocí partnera nebo třeba kamarádky vytvoříte originální odlitek. A takovou vzpomínku pak budete střežit jako oko v hlavě.

Deník

Psali jste si někdy deník? Pokud ne, pak by se to hodilo právě teď, když jste těhotná a chcete si všechno pamatovat. Deník může mít papírovou podobu, někdo preferuje ukládat si deník třeba na instagramu, kde se vytváří fotky. Záleží to na vás. Do deníku si můžete zaznamenat kontroly, ultrazvuky vašeho drobečka, můžete sem nalepit těhotenské testy a podobně. Fantazii se meze nekladou.

Spread the love