home Děti, Těhotenství a mateřství Hluboký kočárek nebo golfky?

Hluboký kočárek nebo golfky?

Mnoho maminek řeší, ještě před narozením miminka, jaký vybrat kočárek. Velmi často řeší spíš volbu značky, počtu koleček a designu, samozřejmě s ohledem na kvalitu a cenovou dostupnost. Ovšem nejde jen o to, jakoKočárky titulkau bude mít kočár barvu a zda bude mít kola tři a nafukovací nebo čtyři a plastová, jde i o to, zda volit rovnou takový, který bude maximálně skladný a lehký na převoz v autě a manipulaci nebo vybrat spíše robustní s hlubokou korbou.

Někteří mají tendenci volit rovnou variantu odlehčené verze kočárku, tedy tzv. golfové hole nebo tedy typ golfových holí s adaptéry pro možné uchycený korby a případně autosedačky a ve chvíli, kdy dítko nepotřebuje rovná záda, začnou používat jen základnu takových golfek. Určitě se jedná o úsporu financí, je fajn obsáhnout jedním kočárkem období od narození až do věku cca tří let, kdy dítě pomalu kočárek nepotřebuje, ale i tato volba má svá úskalí.

Jedná se zejména o to, že základna kočárku, typu golfových holí nemůže být už z podstaty odpružená, kolečka jsou obvykle malá a plastová. Takový kočár je tedy nevhodný do terénu a ani městská dlažba pro něj není zcela ideálním povrchem. Dávat dítě od narození pouze do takového kočákočárky  buggy boardru je nevhodné, v zimních měsících by se snad dalo říct, že je to až hazard se zdravím miminka. Protože kočárek snadno profoukne a samotný fusak situaci nezachrání. Je tedy vhodné mít určitě korbu a do samotných golfek dítko dávat až po dovršení šestého měsíce věku.

Golfky jsou ideálním kočárkem na cesty, vejdou se do auta, i převoz letadlem na dovolenou je u této varianty snazší. Navíc jsou v prodeji různé doplňky ke kočárkům, které usnadní cestování se starším sourozencem, který se může vézt na malé plošině za kočárkem. Pro dítě do půl roku věku je ale ideální kočárek s nafukovacími koly nebo minimálně odpruženým podvozkem, protože miminko při delších procházkách uvítá pohodlí a i pro rodiče bude procházka s takovým kočárem mnohem příjemnější.

Spread the love
  • 5