home Diety a hubnutí, Zdraví, Zdraví Jak dnešní populace nejčastěji hubne

Jak dnešní populace nejčastěji hubne

Také jste se jistě už několikrát v životě zabývali tím, že vaše postava není úplně dle vašich představ. Zejména některá období v roce doslova svádějí k tomu, abychom jedli více než jindy, protože se jedná o čas, kdy je jídlo prakticky všude kolem nás. Ať už mluvíme o vánočním čase nebo třeba jen období, kdy nám prostě více chutná, třeba z důvodu nadměrného stresu nebo naopak zamilovanosti, tělo obvykle velmi rychle reaguje. Nárůst váhy bývá velmi často rychlejší než její následný pokles, když se dostane ručička váhy do míst, která se nám nelíbí a my zaktivujeme své síly k boji s přebytečnými kily. Velmi často se pak lidé uchylují k hledání zaručených receptů na hubnutí ve snaze dosáhnout efektu v několika týdnech nebo ideálně dnech. A pak kupují prášky na hubnutí ,za mnoho peněz, v naději, že zázraky se dějí.

článek o hubnutí - žena se protahujeVětšinou musí každý přijít sám na to, že zázračné diety a způsoby hubnutí jednoduše neexistují. A také je dobré mít na mysli, že mnoho takových metod může přinést místo postavy snů spíše celou řadu zdravotních problémů. Jíst zdravě je určitě prvním krokem k redukci váhy, ale ani zde se není dobré upínat k tomu, že snad existují potraviny na hubnutí, díky kterým půjde hubnutí samo. Zázraky se skutečně nestanou, protože žít z melounu či ananasu se jednoduše nedá. Celý proce hubnutí je tedy třeba pojmout komplexně a nastavit si nejen správnou životosprávu, ale změnit i způsob myšlení. Hodit se tzv. do pohody. Pokud budete úzkostně řešit a počítat každou přijatou kalorii a těsně po konzumaci banánu se vydáte na dlouhou tůru, na úbytek váhy můžete čekat po zbytek života.

Jak tedy na to, když to není jen o jídle? V první řadě se zamyslete nad tím, proč chcete vlastně zhubnout a jak se stalo, že se vaše váha vymkla kontrole. Pravděpodobně přijdete rychle na příčinu v podobě neshod doma, velkého pracovního vypětí nebo třeba i zdravotních problémů. Bez pohodové psychiky lze jen velmi obtížně hubnout a vlastně se zbavit i jakýchkoliv dalších problémů. Pokud budete v pohodě, budete mít dostatek pohybu, ať už pomocí cvičení nebo delších procházek, běhu či jízdy na kole či bruslích a to vše doplníte o zdravý jídelníček, pak teprve dosáhnete vysněného cíle. A co hlavně, s trvalým efektem bez negativního dopadu na vaše zdraví.

Náš tip: Pokud jste se rozhodli shazovat kila pomocí cyklistiky, pořiďte si kvalitní dámské horské kolo, pokud si nevíte rady s výběrem, na bikero.cz vám rádi ochotně poradí.

Spread the love
  • 5