home Dárky, Děti, Tipy Jak vybrat koloběžku

Jak vybrat koloběžku

Jízda na koloběžce se v posledních letech stala doslova hitem. Zatímco ještě dříve se na koloběžkách po ulicích svižně projížděly spíše děti, v dnešní době na tomto stroji můžete často vídat i dospělé. Jezdit na koloběžce je nejen zdraví prospěšné, ale především je to ohromná zábava. Co kdybychom vám teď dali pár rad pro její správný výběr?

Pár tipů pro výběr koloběžky

Chcete-li svému dítěti pořídit koloběžku, měli byste mít alespoň základní představu o tom, co při výběru sledovat a na co si dát pozor. Nezoufejte, není to tak těžké. A vy k tomu budete mít stručný návod od nás, takže to určitě hravě zvládnete!

Tip první: správná velikost

Jako první zmíníme velikost koloběžky, kterou je potřeba přizpůsobit dítěti. Pamatujte, že koloběžka nesmí být ani příliš velká a stejně tak ani příliš malá. Pokud koupíte zbytečně velkou koloběžku, bude s ní vaše dítě zápasit a jízda pro něho bude o to více unavující a o to méně zábavná. Určitě se nevyplatí pořizovat větší model s vidinou toho, že díky tomu dítku déle vydrží.

Tip druhý: výška stupátka

U koloběžky je velice důležitá i výška stupátka, na kterou si dítě při jízdě pokládá nohu. Podle výškového stupně se určuje pohodlnost při jízdě a stejně tak i náročnost. Snažte se vyhýbat koloběžkám se zbytečně vysokým stupátkem, které by dítě při jízdě nutilo více podřepnout – mělo by to za následek dřívější bolest v nohou a skutečnost, že dítě přestane jízda na koloběžce bavit. Doporučovaná výška stupátka je okolo 8 cm.

Tip třetí: velikost koleček

Dalším kritériem, které vám pomůže s výběrem správné koloběžky, je velikost koleček. Obecně se koloběžky dají rozdělit do dvou skupin: koloběžky s velkými kolečky a koloběžky s malými kolečky. Ptáte se, která varianta je lepší? Koloběžka s malými kolečky může být hůře přizpůsobitelná terénu, dítě pak může mít problém přejet i po zámkové dlažbě. Oproti tomu koloběžky s většími kolečky zvládnou prakticky jakýkoli terén a ani drobnější nerovnosti jim nedělají problém.

 

Spread the love