home Dárky, Móda a styl Klobouk jako ochrana proti sluníčku a super módní doplněk

Klobouk jako ochrana proti sluníčku a super módní doplněk

Přemýšlíte čím doladit váš skvělý letní outfit? Léto pomalu startuje, nastal čas šatiček, střevíčků, šátků a … Ano, i klobouků. Často opomíjené, jako už by vyšly z módy, ale opak je pravdou. Klobouky budou vždy módní a dokonce by měly být i nutností, protože k ochraně proti škodlivému slunečnímu záření rozhodně nepatří jen ochranný krém. Pokrývka hlavy je stejně důležitá jako péče o pokožku. Chráníte se tak nejen proti úpalu, ale i vaše vlasy budou v bezpečí.

kloboukyPokud si pod pojmem klobouk představíte děsivé kreace, které spíše než klobouk připomínají mísu s ovocem, pak buďte v klidu. Na výběr je celá řada tvarů, velikostí, barev a vzorů. Záleží na vaši odvaze a vkusu. Vysloveně letní a plážové klobouky mohou být i mohutnější, nahradí vám tak slunečník 🙂 Chcete-li jen oživit váš outfit, pak volte trendy tvary, spíše menší, takové, které odpovídají vašemu tvaru obličeje a podtrhnou váš styl.

Klobouk jednobarevný či méně výrazný můžete proměnit v pokaždé jiný tak, že jej doplníte o různě barevné stuhy či menší šátky. Budete tak mít hned několik klobouků v jednom. Šátek obecně se k kloboukem velmi dobře doplňuje. Ve větrných dnech ho můžete dlouhým šálem přivázat pod krkem, aby vám neuletěl. Ve stylu Bridget Jonesové.

Materiál volte dle svých preferencí, čím prodyšnější, tím pro letní dny lepší. Některé klobouky jsou doslova z papírů, zde nepočítejte s tím, že vám vydrží příliš dlouho. Slaměné či textilní vydrží déle, ovšem zašpiní-li se, je vždy dost obtížné je vyčistit. Pokud si berete klobou na cesty, dbejte na to, aby se nepomačkal, ve velké většině případů se pomačkaný klobouk už nepodaří vrátit do původního stavu. Krabice na ně jsou sice neskladné, ale mají rozhodně svůj smysl. Nemáte-li dost místa, zkuste ho umístit do kufru tak, aby byl vyplněn věcmi a byl v horní části kufru, aby na něm neležela váha všech ostatních věcí.

Spread the love
  • 5