home Dárky, Tipy Koupelová sůl jako netradiční a voňavý dárek

Koupelová sůl jako netradiční a voňavý dárek

Blíží se narozeniny někoho z vašich blízkých a vy přemýšlíte nad originálním dárkem? Ideálně byste chtěli dotyčnému udělat radost něčím vlastnoručně vyrobeným, z čeho by okamžitě poznal, že vám na něm záleží a že jste si s daným dárkem dali opravdu záležet? V tom případě máme jeden tip, který se vám určitě bude líbit: koupelová sůl! Jasně, můžete ji koupit i v obchodě, ale nám jde přeci o handmade výrobek, nemáme pravdu?

Výroba není náročná ani na suroviny, ani na čas

Určitě vám udělá radost, když hned na začátku zmíníme, že výroba koupelové soli není náročná ani na potřebné suroviny, ani na váš čas. Hravě tak vyrobíte originální dárek, jehož příprava vám zabere jen několik minut, ale sklidíte obrovský úspěch. Tak si pojďme říci, co na tohle voňavé tvoření vlastně budete potřebovat.

Potřebujete:

  • olivový olej
  • hnědý cukr
  • hrubozrnnou sůl z (nebo ještě lépe sůl z Mrtvého moře)
  • esenciální olej
  • potravinářské barvivo (není podmínkou)
  • nádobu, do které sůl umístíte (může být i pytlíček)

Jak postupovat?

A teď již k samotnému návodu. Pokud se bojíte, že vás čeká něco složitého, co vám zabere hodiny, protože budete muset pečlivě studovat postup, pak vás uklidníme: fakt je to hračka. Teď už se ale nezdržujme a pojďme na ten návod.

Postup:

Použít můžete jakoukoli sůl, ale ideální je pořídit sůl z Mrtvého moře. Je sice dražší, ale kvalitnější, samozřejmě to záleží na vás. Cca 2-3 lžíce soli smíchejte se lžící hnědého cukru a lžící olivového oleje. Následně přidejte pár kapiček vámi vybraného esenciálního oleje, opět záleží jen na vás, kterou vůni vyberete. Vše důkladně smíchejte. Pokud byste chtěli dosáhnout jiné barvy, přidejte trochu potravinářského barviva. Jakmile budete mít hotovo, vložte sůl buď do uzavíratelné nádobky, nebo do sáčku, podle toho, co si vyberete. Doporučujeme, že by sůl měla alespoň týden, lépe však 14 dní odpočívat, než ji dotyčný použije.

Spread the love
  • 5