home Dárky, Tipy Který epilátor je ten pravý?

Který epilátor je ten pravý?

Všechny ženy touží být krásné a mít dokonale hladké nohy. Skvělou pomůckou pro odstranění nežádoucího ochlupení je epilátor. Chloupky pouze neseřízne jako je tomu při použití depilátoru, ale vytrhne je i s kořínky. K tomuto účelu je epilátor vybaven mikropinzetami umístěnými na rotujícím kotouči. Vaše pokožka tak zůstane déle hladká, zpravidla jde až o tři týdny. Jenže který epilátor vybrat? A jak řešit negativa epilace? Mnohé ženy totiž od epilátoru odrazuje možné zarůstání chloupků a bolestivé použití. Tomu se však lze správným používáním epilátoru a jeho vhodným výběrem vyhnout. Proto jsme pro vás připravili pár užitečných rad k volbě toho pravého epilátoru
a bezproblémové epilaci.

Druhy epilátorů

Epilátory lze dělit podle různých kritérií. Základní rozdělení je na epilátory síťové pro běžné používání a nabíjecí k použití především ve vaně či sprše. Dále lze dělit epilátory podle počtu pinzet. Tělové strojky mají 20 až 40 pinzet, obličejové epilátory jen 10. Strojky s více pinzetami zajistí rychlejší epilaci, ale jejich použití bývá bolestivé.

Jaký epilátor vybrat?

Epilátory s více pinzetami jsou vhodné hlavně pro zkušené uživatelky. Jsou již na epilaci zvyklé a není pro ně tak bolestivá jako pro začínající uživatelky. Pro začátečnice je ideální epilátor z cca 25 pinzetami. Obecně skvělou volbou jsou epilátory s vyměnitelnými hlavami. Každá z nich je uzpůsobena pro epilaci jiných partií. Některé epilátory jsou vybaveny světlem, abyste na chloupky lépe viděla. Při výběru zohledněte i příslušenství, s nímž je epilátor prodáván. Existuje i kombinovaný epilátor s vyměnitelnou hlavou i pro depilaci. Záleží na vámi preferovaném způsobu použití. Při výběru nezapomeňte vzít v potaz i snadné čištění strojku. Dobré zkušenosti mají uživatelky zvláště s epilátory Remington EP 7020, Philips Satin Perfect HP 6577/00 nebo Panasonic ES – ED90 6v1. Tyto přístroje vám proto můžeme vřele doporučit.

Pravidla příjemné epilace

Chcete-li dosáhnout při epilaci skvělých výsledků bez zbytečných nepříjemností, řiďte se následujícími doporučeními.

Bolestivá epilace je minulostí

Abyste zabránila bolesti, napněte epilovanou pokožku mezi prsty. Pomohou vám i různé pomůcky dodávané spolu s epilátorem (např. masážní nástavec, foukání studeného vzduchu) nebo si přikupte chladící rukavici. Při epilaci oblasti bikin a podpaží zapněte raději epilátor na nejnižší rychlost.

Zarůstání chloupků má řešení

Pro zamezení zarůstání chloupků stačí provést po epilaci peeling. Můžete k tomu použít speciální masážní hlavice s kartáčem, kterou mají některé epilátory v příslušenství. Po peelingu ošetřete pokožku pleťovým mlékem.

Spread the love
  • 5