home Tipy Kvalitní česká a mezinárodní kuchyně s katalánským nádechem

Kvalitní česká a mezinárodní kuchyně s katalánským nádechem

V Praze existuje nespočet restaurací specializujících se na českou kuchyni. Jak ale najít místo, které tradičními recepturami současně poskytne netradiční gurmánský zážitek? Restaurace Aliter zaručuje takovou zkušenost již ve svém jméně, neboť Aliter latinsky znamená „udělej něco jinak“. Navenek poměrně nenápadná restaurace v Soukenické ulici má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Pokud jste navíc milovníci elegantního designu a interiér restaurace je pro vás stejně důležitý jako nabízené menu, pak jste na správném místě.

Restaurace Aliter: vytříbené menu i interiér
Restaurace Aliter: vytříbené menu i interiér

Restaurace byla otevřena v roce 2014 a snoubí dědictví pestré a výjimečné minulosti čtvrti, ve které se nachází, se současnými trendy a modernitou. Za obdivuhodným designem restaurace stojí známá španělská architektka  Meritxell  Cuartero  a interiérová designérka Daniela Baeza. Interiér restaurace je doplněn sbírkou originálních obrazů katalánského umělce  Quim Domene.  V prostoru nechybí ani otisk českého umění. Elegantní osvětlení je dílem české designérky Lucie Koldové, držitelkou hlavní ceny Czech Grand  Design  a  Ceny veřejnosti  Czech  Grand Design.

Menu restaurace naplňuje její název. Specifické  a  časem ověřené  receptury  české kuchyně  jsou  přizpůsobeny modernímu  stylu  tak,  aby nepřišly o svou autentičnost a zároveň  se  dobře  vyjímaly  v širším  mezinárodním  gastronomickém konceptu. Populární telecí líčka na víně s bramborovo – vanilkovým pyré a konfitovanou karotkou jsou ukázkou toho, jak lze oživit tradiční recept. Kuchyně se však nezaměřuje jen na tradiční české receptury, ale také na mezinárodní gastronomii. Menu nadcházející letní sezóny nabízí hostům širokou nabídku salátů, zeleninových příloh a lahodných dezertů. Oblíbenou volbou jsou například nočky z mascarpone s malinovým ragú a domácím piškotem.

S kapacitou až 120 míst a pohodlným zázemím se restaurace současně stává ideálním místem pro pořádání soukromých večírků, firemních akcí či svatebních oslav. Pro rok 2014 a 2015 byla restaurace Aliter doporučena celosvětovým gastronomickým průvodcem Michelin.

Spread the love
  • 5