home Tipy, Zdraví Léčivé síly konopí

Léčivé síly konopí

Léčivé síly konopí

 

Léčivé síly konopí ( Cannabis) jsou vědecky prokázány. Konopí se používá při léčbě mnoha onemocnění.

léčebné konopí

V poslední době se o konopí začalo hodně mluvit z hlediska legalizace a využití právě pro léčebné účely. Konopí samo o sobě má silné léčebné účinky, ale jako u každé bylinky platí i zde určitá pravidla, která musíme dodržovat, pokud se chceme držet zákonu.

Pěstování konopí, co je vlastně zákonem povoleno a co už ne?

Konopí si můžete klidně pěstovat na balkóně či zahradě, ale musíte vybrat takovou odrůdu, která má obsah THC do 0.3%.  Záleží také na pěstovaném množství, pokud byste pěstovali konopí na prostoru nad 100 m2, je zde ohlašovací povinnost místnímu celnímu úřadu, ale do 100 mnic ohlašovat nemusíte.

Kdy konopí léči?

Konopí pomáhá při léčbě chronických bolestí, často pak neuropatické a onkologické, dále postherpatické neuralgie, wasting syndrom u HIV/AIDS – jedná se o ztrátu tělesné hmoty a hmotnosti, nechutenství, lupénky a atopických ekzémů, astmatu, některých  typech deprese, zánětlivých onemocnění střev, revmatoidní artritidě, Parkinsonově nemoci a mnohým dalším zdravotním potížím.

Jak pěstovat konopí?

Konopí se seje po odeznění jarních mrazíků, v období od začátku dubna do konce května, do hloubky 2-3 cm. Nejlepší je si doma rostlinky předpěstovat. Konopí sázíme do řádků ve vzdálenosti cca 30 cm i více, aby měla rostlina dostatek prostoru pro růst.

Jak a kdy konopí sklízet?

Prvním znamením jsou žloutnoucí a odpadávající velké listy. Máme dva způsoby pro rozhodnutí, zda sklidit, či ještě vyčkat.

První z nich je pozorování pryskyřičnatých žláz na povrchu paliček. Nejprve jsou čiré, ale se zráním se nejdříve mléčně zakalí a nakonec ztmavnou.
Druhá metoda je jednodušší, ale pro své přesné provedení vyžaduje znalost konkrétní odrůdy. Jak rostlina dozrává, pestíky postupně tmavnou a usychají. Většina rostlin je zralá, když ztmavne více než polovina pestíků, jsou ovšem výjimky jako například tropické sativy, které kvetou déle a tím pádem jim pestíky seschnou víc. Tahle metoda je vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší, první nemusí vynaložit prakticky žádnou námahu na zkoumání rostliny a druzí často své rostliny znají.

Speciální případ jsou rostliny pro čistě léčebné využití. Pro něj jsou lepší kousky s větším obsahem CBD a nižším obsahem THC, což znamená, že kytky na mastičku nebo jinou medicínskou aplikaci necháme žít asi o dva týdny déle, než rostlinu ke kouření, protože jak rostlina stárne, tak se poměr těchto dvou látek postupně přiklání na stranu CBD.

Spread the love