home Recepty, Tipy Léto volá po osvěžujících koktejlech, namíchejte si své vlastní

Léto volá po osvěžujících koktejlech, namíchejte si své vlastní

Víkendové teploty jsou skutečně letní, prázdniny se pomalu ale jistě rozbíhají a to jsou chvíle, které přímo volají po relaxu na zahradě či balkonu. Léto je také časem na oslavy a setkání s přáteli. Horký letní vzduch si žádá pořádné osvěžení a tak jsme pro vás připravili pár receptů, se kterými rozhodně nešlápnete vedle a ze kterých si určitě vybere každý. Žádné složitosti nečekejte, kdo by chtěl trávit hodiny u mixéru 🙂

pina coladaJe vám po chuti trocha sladkého snění? Pina Colada je to pravé! Tato už více než šedesát let stará receptura, která se z Puerto Rica postupně dostala do celého světa je ideálním letním drinkem. Co budete potřebovat k přípravě:    6-7 kousků ananasu, 1 lžičku třtinového cukru, 1 lžíce kokosového krému, mléka či sirupu, 50 ml Bacardi (nebo jiného bílého rumu), 50 ml ananasového džusu, led či ledová tříšť a kousek ananasu na ozdobení sklenice. Vše, kromě ananasu na okrasu, umixujte v mixéru či mixovací nádobě.

Dalším drinkem, se kterým budete mít také zaručený úspěch je tolik oblíbené Mojito. K jeho přípravě bude zapotřebí: 100ml Bacardi, 1/2 limety, 12 lístků čerstvé máty, 2 lžičky cukru krystal, sodová voda, kostky ledu a ledová tříšť. Trocha máty na ozdobu. Nejprve rozkrojte půlku limety na čtvrtiny a vhoďte je do sklesex on the beachnice, přidejte cukr, poté pomačkejte plochou částí rukojeti paličky na maso nemáte-li speciální dřevěný kolík k tomu určený. Až vymačkáte z limetky šťávu a ta začne rozpouštět cukr, přidejte lístky máty, které také trochu podrťte, aby pustily chuť. Sklenici naplňte do půlky ledovou tříští či v utěrce rozdrcenými kostkami ledu, přidejte rum, následně trochu sody a pak už jen ozdobte mátou.

Poslední ze silné trojky je Sex on the beach. Další z nápojů, který se hodí na každou párty. Ani zde nebude zapotřebí příliš mnoho ingrediencí. Postačí: 9 ml Peach vodky, 35ml vodky, 35ml pomerančového džusu, 35ml brusinkového džusu a kostky ledu. Při přípravě nejprve naplňte pohár ledem a pak přilévejte postupně jednotlivé díly tekutin, pěkně je nechte stékat po ledu.

Tak krásné léto všem!

 

 

 

Spread the love