home Tipy, Zdraví Plastická operace břicha vám pomůže k pevné postavě do plavek

Plastická operace břicha vám pomůže k pevné postavě do plavek

Podařilo se vám konečně skoncovat s nadbytečnými kilogramy. Ručička na váze sice ukazuje ideální váhu, ale spokojenost s vlastním tělem nikde. Trápí vás povislá kůže na břiše, se kterou si nedokáže poradit ani intenzivní cvičení? Nebo vám zůstala tahle nechtěná „památka” na narození vašeho miminka? Estetická chirurgie má řešení

Co je plastická operace břicha?

plastická operace břicha - altos klinikaPředně je potřeba pochopit, co plastická operace břicha není. Rozhodně se nejedná o chirurgické řešení obezity, byť je možno operaci zároveň spojit s liposukcí. Touto metodou lze korigovat až důsledky úbytku hmotnosti, to znamená povolenou kůži a rozestup břišních svalů neboli tzv. diastázu. V takovém případě na úhradu přispívá i zdravotní pojišťovna.

Jak zákrok probíhá? Zjednodušeně se nadbytek kůže a podkoží odstraní a svaly se sešijí k sobě. Méně náročným postupem je tzv. miniabdominoplastika nebo částečná abdominoplastika odstraňující přebytek kůže pouze v oblasti podbřišku. Podle náročnosti zabere zhruba dvě hodiny, k normálnímu režimu dne se vrátíte po dvou měsících, případně až po třech, pokud došlo právě i k nápravě diastázy.

Problém povislého břicha přichází nejen se změnou těla v těhotenství nebo v důsledku radikální redukce hmotnosti, ale rovněž s věkem, takže může postihnout i osoby štíhlé.

Co vás čeká po plastice?

Řez vede chirurg tak, aby výsledná jizva byla umístěna v podbřišku nad pubickým ochlupením, to znamená zůstala skryta spodním prádlem nebo plavkami. Nicméně její velikost je závislá na tom, jak rozsáhlý zákrok budete muset podstoupit. Jejímu hojení a menší viditelnosti můžete sami napomoci péčí v podobě masáže, kterou je vhodné provádět přibližně po dobu dvou měsíců. Navíc je nutné počítat s drobnější jizvou okolo pupku, neboť je zapotřebí jej přemístit do nové polohy. Naopak ostatní jizvy na břiše touto cestou můžete nechat i obratem „zmizet”.

Efekt je trvalý, ale přirozeně nejde o zázračný recept na zhubnutí. Budete-li dodržovat příslušný stravovací režim, ploché břicho vám po plastice už zůstane. Operace je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže, dámy by ale měly počkat až na období, kdy už nebudou plánovat početí potomka.

Proč si pro abdominoplastiku vybrat kliniku Altos a jaká je cena za zákrok?

Cena za abdominoplastiku se pohybuje od 42 000 Kč v závislosti na rozsahu. V této částce je již krom vlastního zákroku zahrnuta také hospitalizace, na klinice budete muset strávit celkem dva až tři dny, během nichž vám bude pozornost věnovat tým zkušených odborníků. Naši plastičtí chirurgové za sebou mají už desítky let zkušeností a tisíce úspěšně odoperovaných pacientů.

Poté vás propustíme do domácí péče, kde vás ještě nějakou dobu čeká režim, v jehož rámci se budete muset šetřit, případné komplikace samozřejmě ihned budeme řešit, péči vám poskytneme i kdykoli po plastické operaci, tím nejdůležitějším je pro nás spokojenost všech klientů. Poté vám už nic nebrání si užívat vysněného plochého břicha a nové štíhlé postavy.

Spread the love