home Móda a styl Ponča, stylový doplněk nejen na sport

Ponča, stylový doplněk nejen na sport

Ponča představují stylový doplněk nejen pro sportovce. Kde všude se hodí a jak si vybírat to správné?

K čemu slouží pončo

Moderní pončo pro svou praktičnost v podstatě všude u vody nahrazuje běžné ručníky nebo osušky. Vyrobeno je z obdobného savého materiálu. Nejčastěji to bývá bavlna nebo směs bavlny a polyesteru.

Díky tomu je látka nejen dostatečně savá, ale zároveň i příjemná na omak. Polyester především vyniká funkčními vlastnostmi v podobě nemačkavosti a rychlého schnutí. Bez obav u vody můžete strávit i celý den.

Ponča na vodní sporty se proto příjemně nosí a nahradit mohou i župan, ve kterém řada lidí nerada chodí ven a preferuje jeho nošení v soukromí domova. V ponču naproti tomu vyrazit „mezi lidi“ určitě můžete. V tomto doplňku lze běžně chodit například na pláži nebo také u rybníka.

Navíc vás zachrání i tam, kde je pozornost ostatních poměrně nepříjemná. Potřebujete se převléct z mokrých plavek, svléknout neopren a nikde není potřebné soukromí?

Můžete obléknout pončo, díky rukávům máte jistotu, že vám nemůže sklouznout jako třeba ručník. I bez asistence další osoby se tak zahalíte a snadno se svléknete, aniž by bylo vidět to, co není žádoucí.

Zejména slečny a dámy ocení pončo s kapucí, které efektivně ochrání mokré vlasy před destruktivním působením větru nebo slunečních paprsků. A jestli mokrou hřívu nepovažujete zrovna za korunu krásy, současně ji snadno skryjete.

Pončo vás udrží v suchu, zabrání tomu, abyste v mokrých plavkách namočili sedačky nebo židle, když si chcete z vody na chvíli odskočit. Současně příjemně hřeje, takže když u vody začne foukat, nehrozí vám prostydnutí.

Jak si vybrat to nejvhodnější

Rozdělení ponč je v podstatě klasické, známé i z jiného sortimentu, na dámská, pánská a dětská. Dámské pončo se svým střihem zpravidla nijak neliší, je univerzální. Většinou mají ponča délku pod kolena, zahalují tedy prakticky celou postavu.

Zkrácená jsou pouze ta pro děti, typicky se dětské pončo měří od krku na zem a má 45 centimetrů. Jakýmsi kompromisem jsou ponča označovaná jako junior.

Ta mají délku 80 cm a nejsou proto ani dospělá a ani dětská. Hodí se pro osoby nižšího vzrůstu. Ponča, která jsou zacílena na děti nebo teenagery jsou tomu samozřejmě přizpůsobena svým designem s nejrůznějšími oblíbenými motivy, které mohou znát malí i větší například z televize.

Barevná ponča se však vyrábějí samozřejmě i pro dospělé, jedná se totiž nejen o praktickou, ale i módní součást výbavy každého sportovce nebo milovníka vodního živlu. Pro relaxování na pláži nenajdete vhodnější kousek.

Pánské pončo charakterizují decentnější barvy, nosit ho tak samozřejmě mohou i ženy, které si nepotrpí na výrazné odstíny. Z pestré nabídky světových značek jako Mystic či Brunotti si vyberou všechny věkové kategorie. Velký výběr najdete na www.mysticstore.cz

Spread the love
  • 5