home Tipy Přestaňte se bát vánočního úklidu – usnadněte si ho

Přestaňte se bát vánočního úklidu – usnadněte si ho

Za dva měsíce a pár dnů jsou tady vánoce a vy pomalu začínáte myslete na to, co všechno musíte do té doby stihnout? Dárky, to je kapitola sama pro sebe – o té více až v některém z dalších článků, stejně tak o pečení cukroví. Ale ke svátkům také pro mnohé neodmyslitelně patří velký úklid. Většina hospodyněk se nechce nechat zvanocni-uklid-v-pohode-titulkaahanbit a před návštěvami se chce pochlubit naleštěným porcelánem a dokonalým pořádkem. Pokud patříte mezi ně, tak už se asi předem stresujete jak to zase všechno zvládnete.

Zapojte i rodinu

V první řadě se nesnažte vše zvládnout sama. Zapojte i ostatní členy rodiny, pokud si práci rozdělíte, můžete mít za den vše hotovo a druhou část víkendu si ještě pořádně užijete. Máte-li pár přebytečných stovek, nestyďte se najmout profesionály. Nemusíte jim svěřit vše, stačí, když pomohou s těmi domácími pracemi, které jsou pro vás časově nejvíce náročné nebo vás nejméně baví. Například mytí oken a žaluzií, generální úklid v kuchyni apod. Není žádná ostuda, nechat si pomoct, na vánoce se máte těšit a ne žít v obavách, zda vše stihnete.

S chytrými pomocníky to půjde snadněji

Pokud se přece rozhodnete, že jen vy sama můžete úklid udělat dokonale, zkuste si práci ulehčit tak, že si pořídíte nějaké chytré pomůcky. I ty vám úklid usnadní a urychlí. Například při mytí oken můžete využít vysavač oken. V kombinaci se speciální chemikálií promění tato věcička vaše okna velmi rychle v zářící tabule skla. Výstavní nádobí a různé dekorace nemusíte mýt ručně. Ani porcelán po babičce nebo křišťál, který jste dostali jako svatební dar, stačí v myčce nastavit šetrnější program a ušetříte tak mnoho času a vše se bude lesknout dle vašich představ.

Nenechte si ničím pokazit tu kouzelnou atmosféru

A závěrem to nejdůležitější, nenechte si ničím pokazit to kouzelné období. Ani shonem v obchodech, stresem z toho, kolik budete mít letos druhů cukroví a nakonec ani tím, zda bude vše dokonale naklizené. O tom přece svátky opravdu nejsou. Buďte spolu a buďte šťastni, že spolu být můžete, to vše ostatní není tak důležité.

Spread the love
  • 5