home Tipy, Zdraví Bylinné koupele pro sychravé dny

Bylinné koupele pro sychravé dny

Podzimní sychravo začíná pěkně zalézat za nehty a tak se stále častěji vracíme z práce nejen unavení a bez energie, ale také celí prokřehlí. Doma je sice příjemně teplo a pod dekou na gauči s teplým čajem zvlášť, ale pokud jste skutečně nejen zmrzlí, ale cítíte se také bez nálady a energie, možná by vám také prospěla příjemná relaxační koupel. Ta může mít až ozdravné účinky, nejen na psychiku, ale na celé tělo.

V obchodě vám poradí

Pokud se nevyznáte v bylinách a nemáte doma bylinnou zahrádku, nevadí. Zajděte do bylinkářství nebo lékárny a poraďte se, která bylinná směs by vám vyhovovala. Pokud chcete jen relaxovat, zaměřte se zejména na vůni. Ta vám musí být příjemná po celou dobu koupele. Mnoho lidí miluje vůni levandule, můžete tedy doplnit koupel z ní vonnými svíčkami stejného aroma. Levandule má zklidňující účinky, je tedy ideální i na vysušenou či podrážděnou pokožku. Přidat můžete i trochu ovsa a vaše pleť pak bude vláčná a dokonale hydratovaná.

200461468-001Bylinkami proti stresu

Pokud vás trápí nadmíra stresu a cítíte se jako bez života, zkuste kombinaci šalvěje a rozmarýnu. Působí velmi pozitivně na nervový systém a pomohou vám relaxovat. Zkuste skutečně vypustit z hlavy všechny starosti a k tomu vám pomůže i příjemná hudba, která snadno dokreslí pohodovou atmosféru.

I sůl udělá dobrou službu

Bylinnou koupel je nejlepší připravit s pomocí látkového sáčku, do kterého nasypete vámi vybranou bylinnou směs a pytlík pak necháte vyluhovat. Poraďte se v obchodě, některé byliny je lepší přelít vroucí vodou a až nálev následně přilít do koupele. Pokud nefandíte nebo nevěříte bylinkám, pak můžete zakoupit kvalitní koupelové soli. I mořská sůl obohacená dalšími složkami může mít blahodárné účinky a příprava takové lázně bude ještě o poznání jednodušší. Sůl se vám také nezamlouvá? Pak vezměte z police med a mléko a udělejte si úžasnou koupel z vlastních zdrojů. I tato kombinace udělá s vaší pletí zázraky!

Koupelí to nekončí

Nezapomínejte, že voda by neměla být příliš horká a koupel neprotahujte na dobu delší než dvacet minut. Na podobně dlouhou dobu je vhodné aplikovat i různé pleťové masky. O tu můžete koupel doplnit a zahrnout tak do celé procedury i oblast obličeje. Po koupeli se dobře zabalte, ať neprochladnete a ideálním zakončením takovéto seance může být příjemná chvíle strávená u knížky nebo u oddechového filmu s dobrým čajem a společností.

Spread the love
  • 5