home Děti, Recepty, Tipy Rychlovky k večeři, které si vaše děti zamilují

Rychlovky k večeři, které si vaše děti zamilují

Také se často potýkáte s večerní panikou, když půl hodiny po té, co přijdete (zcela zničení) domů se na vás děti vrhnou s dotazem, co bude k jídlu? My máme hrozný hlaaaad!!! Odpověď typu, něco si najděte, zabere tak možná jednou v týdnu a to ještě s dlouhým proslovem, po jehož vyslechnutí si připadáte jako nejhorší rodič pod sluncem… Máme pro vás pár tipů, jak vykouzlit za pár minut zdravá jídla, která budou rodině chutnat a vás vystřelí na vrchol ankety rodič roku 🙂

Tuňákový salát – bezvadná rychlovka a navíc dostanete do dětí rybu. Potřebujete jen rýži (pro odpůrce rýže stačí zaměnit za těstoviny), tuňáka v olivovém oleji (rostlinný není vhodný), kukuřice (sterilizovaná či mražená) a poslední ingrediencí je vaječná omeleta nakrájená na kousky. To vše smíchejte (včetně oleje, ve kterém byl tuňák naložen) a můžete rovnou konzumovat!

kebabKuřecí špíz – výhoda kuřecího masa je zejména v rychlosti jeho úpravy. Právě díky tomu je ideálním řešením pro rychlé večeře. Stačí klasicky nakombinovat maso, oblíbené kusy zeleniny, trocha slaninky nic nezkazí. Můžete je rychle připravit na pánvi nebo využít gril.

Těstoviny? Vždy! – těstoviny má rád snad každý. Variací je nekonečná řada, to se rovná ideální pokrm pro rychlovky. Pár příkladů možných obměn. Široké nudle se špenátem, nivou a smetanou. Připravte špenát obvyklým způsobem, přidejte nivu a 200ml smetany na vaření. Špagety s parmskou šunkou, česnekem, olivovým olejem a parmazánem. Penne se čtyřmi druhy sýrů. Na oleji opražte česnek, přidejte oblíbené druhy sýrů (eidam, gouda, niva, parmazán) nechte rozpustit a omáčku dolaďte pomocí jednoho kelímku smetany na vaření.

Palačinky nikdy neomrzí – nejsou vaše děti na sladké nebo jim je nechcete dávat večer? Udělejte slanou variantu. Stačí přidat sýr, šunku a trochu jarní cibuky. A když sladké milují? Pak nemusí být plné marmelády nebo čokolády. Udělejte odlehčenou variantu s tvarohem a ovocem.

wrapyWrapy aneb zábava s večeří nekončí. Když je pošlete, ať si něco najdou, tváří se příšerně. Když jim do pár misek nakrájíte rozmanité ingredience a necháte je, ať si každý umotá svůj hand made wrap, určitě nebudou proti. Variant je opět bezpočet, dle toho, co má kdo rád. Nabízí se kuřecí maso, ideálně kombinované s ledovým salátem, nastrouhaným čedarem a zakapané zakysanou omáčkou, kečupem. Geniální dobrota!

frittataFrittata – dobrota co se jen tak neomrzí. Stačí uvařené brambory. Třeba ty, co vám zbyly z víkendu. Pokrájejte na kostičky, osmahněte cibulku ( ideálně jarní), přidejte brambory a některou z možných přísad (žampiony, šunku, špenát), vše zalijte vejci s trochou smetany na vaření, zasypte oblíbeným sýrem a pečte na pánvi. Pokud máte rádi křupavou krustu na povrchu. Sýr přidejte až po té, co budou vejce usmažená a dejte zapéct na pár minut do trouby.

A teď už žádný stres a začněte vymýšlet své vlastní rychlovky a podělte se o ně s námi 🙂

Spread the love
  • 5